Analizy Online news: To może być najlepszy miesiąc w tym roku
08.08.2017 | Anna Zalewska
Powoli spływają z rynku dane dotyczące aktywów funduszy na koniec lipca. Według wstępnych szacunków nadwyżka wpłat nad wypłatami mogła przekroczyć +1,8 mld zł. To najwięcej w tym roku

Według pierwszych szacunków (bez danych dla 1 TFI), w lipcu saldo wpłat i wypłat do detalicznych funduszy inwestycyjnych przekroczyło +1,8 mld zł. To o ok. +0,7 mld zł więcej niż w czerwcu i najwięcej w tym roku.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

 
Struktura lipcowego napływu w dużym stopniu odzwierciedla tę czerwcową. Ponownie najwięcej środków płynęło do funduszy gotówkowych i pieniężnych, szczególnie do PKO Skarbowy, którego aktywa przekroczyły barierę 5,5 mld zł oraz UniKorona Pieniężny (aktywa przekroczyły 4 mld zł). Solidny zastrzyk gotówki otrzymały także fundusze dłużne (głównie papierów korporacyjnych), w tym lider - Open Finance Obligacji Przedsiębiorstw FIZ AN, który dzięki nowym środkom przebił barierę 3 mld zł.
 
Lipiec był dziewiątym z kolei miesiącem dodatniego bilansu sprzedaży funduszy mieszanych (głównie stabilnego wzrostu). Również fundusze akcyjne zakończyły miesiąc na plusie, przede wszystkim dzięki popularności wybranych funduszy inwestujących za granicą. Ale warto dodać, że był to pierwszy miesiąc od lutego, w którym także fundusze akcji polskich więcej środków pozyskały niż straciły, choć głównie dzięki jednemu funduszowi (PZU Akcji Krakowiak).
 
Najwyższą sprzedaż osiągnęły w lipcu PKO TFI (podobnie jak w czerwcu),  Noble Funds TFI (dzięki przejęciu Open Finance TFI) oraz Investors TFI

/az

TAGI:

saldo wpłat i wypłatwartość i struktura aktywów

zobacz także

13.07.2018
↑ na górę