Rekordowe półrocze Investors TFI
17.07.2017 | Wojciech Kiermacz
Niemal +1,4 mld zł wyniósł napływ środków do funduszy otwartych Investors TFI w pierwszym półroczu 2017 r.. Przede wszystkim jednak do jednego – Płynnej Lokaty

W pierwszym półroczu tego roku sprzedaż była niemal dwa razy wyższa niż w całym 2016 roku. Przez ostatnie 6 miesięcy prawie co piąta złotówka klienta krajowych funduszy otwartych trafiła do Investors TFI. Głównym motorem napędowym sprzedaży był Investor Płynna Lokata. W pierwszym półroczu trafiło do niego netto ponad +780 mln zł. – W skali całego rynku klienci wciąż unikają funduszy z komponentem akcyjnym. Z drugiej strony szukają alternatywy dla niskiego oprocentowania lokat bankowych – mówi Zbigniew Wójtowicz, prezes Investors TFI, wyjaśniając na czym polega popularność tego produktu. Nie można bagatelizować również samej nazwy funduszu, która wpisuje się w oczekiwania przeciętnego klienta. Nie wiadomo jednak, jak duży wpływ ma ona na sprzedaż.

Bądź na bieżąco

Dołącz do 15 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.

Odnosząc się do kanałów dystrybucji Płynnej Lokaty, to jak zapewnia prezes,  jest ich sporo. - Wśród dużych inwestorów jest również szerokie grono tych, którzy wpłacają małe kwoty, nawet po 50 zł miesięcznie. Choć nie dysponujemy konkretnymi danymi, to wydaje nam się, że dla wielu Polaków Płynna Lokata może być pierwszym funduszem, w który zainwestowali w ich życiu – mówi prezes Investors TFI.

Poza Płynną Lokatą, jeszcze dwa fundusze towarzystwa osiągnęły solidne wyniki sprzedaży. Mowa o produktach zarządzanych przez Macieja Chudzika – Investor Zabezpieczenia Emerytalnego (+358 mln zł netto w pierwszym półroczu 2017) oraz Investor Zrównoważony (+150 mln zł).

Wciąż przeważa sprzedaż w oddziałach - twarzą w twarz z doradcą. Jak mówi prezes, kanał internetowy to tylko ok. 1%. Według niego sprzedaż online będzie systematycznie zyskiwać na znaczeniu, ale jeszcze długo przeważać będą klienci, którzy chcą spotkać się z doradcą i zasięgnąć jego opinii.

Investors TFI pozyskał w pierwszym półroczu 25 tys. nowych klientów.

/wk

TAGI:

Investors TFIwartość i struktura aktywówZbigniew Wójtowicz

zobacz także

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę