Ranking na „piątkę”? Te fundusze utrzymują go już bardzo długo
21.04.2017 | Wojciech Kiermacz
Utrzymanie najwyższego Rankingu Analiz Online na poziomie 5a to nie lada sztuka. Historia pokazuje, że tylko nieliczni są w stanie utrzymać ocenę dłużej niż rok

Publikowany co miesiąc Ranking Analiz Online pozwala na szybką weryfikację funduszy pod względem efektywności zarządzania. Te produkty, które stale dostarczają lepsze na tle grupy wyniki, a przy tym robią to przy ich umiarkowanej zmienności charakteryzują się najwyższą oceną 5a. Ranking mierzony jest w dwóch horyzontach – rocznym i trzyletnim.

Bądź na bieżąco

Dołącz do 15 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.

Postanowiliśmy sprawdzić, które fundusze utrzymują „piątkę” dłużej niż rok w pierwszym z nich. Okazuje się, że są tylko 3 takie rozwiązania: 


  • PZU Akcji Spółek Dywidendowych osiągnął najwyższą stopę zwrotu zarówno w 2015 r. jak i w 2016 r. spośród wszystkich otwartych funduszy akcji polskich

  • Investor Obligacji to jeden z najstarszych funduszy inwestycyjnych w Polsce. Uruchomiony został w 1998 r. (wtedy pod nazwą DWS Dłużnych Papierów Wartościowych). W ostatnich 5 latach wypracował stopę zwrotu na poziomie +21,5%, to o +1,7 pkt. proc. więcej od średniej dla swojej grupy.

  • Open Finance Obligacji Przedsiębiorstw FIZ AN jest jednym z największych funduszy inwestycyjnych w Polsce. Zgromadzone jest w nim ponad 2,7 mld zł aktywów netto. Środki te pochodzą w głównej mierze z UFK, w ramach których oferowany jest ten fundusz. 

Wojciech Kiermacz
Analizy Online


TAGI:

ranking funduszy

zobacz także

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę