Darby Private Equity inwestuje w Unilink SA
17.02.2017 | Franklin Templeton
Darby Private Equity („Darby”), należąca do Franklin Templeton Investments grupa skoncentrowana na inwestycjach private equity, ogłosiła finalizację inwestycji funduszu Darby Converging Europe Fund III (SCS) SICAR („DCEF III”) w obligacje spółki Unilink S.A., która wzmocni bilans Unilink i zapewni spółce kapitał niezbędny do dalszego wzrostu poprzez przejęcia. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Unilink to wiodąca na polskim rynku multiagencja ubezpieczeniowa oferująca produkty ponad 40 ubezpieczycieli za pośrednictwem sieci dystrybucji obejmującej ok. 8 tysięcy agentów ubezpieczeniowych. Po niedawnej fuzji z Insurance Service spółka stała się niekwestionowanym liderem rynku, którego łączny przypis składki w 2016 roku przekroczył 450 mln zł. To kamień milowy na drodze Unilink do realizacji nadrzędnego celu, jakim jest osiągnięcie rocznego poziomu przypisu składi sięgającego 1 mld zł do 2020 roku — byłby to najlepszy wynik w branży w Polsce.

Środki z inwestycji funduszu DCEF III pozwolą nam kontynuować rozwój sieci dystrybucji, a jednocześnie utrzymać najwyższy poziom obsługi klientów, partnerów dystrybucyjnych i towarzystw ubezpieczeniowych - powiedział Igor Rusinowski, prezes zarządu Unilink.

„Wsparcie finansowe ze strony tak potężnego i uznanego funduszu inwestycyjnego postrzegamy jako dowód wiary w nasz model biznesowy i naszą pozycję cennego strategicznego partnera w stosunku do klientów i towarzystw ubezpieczeniowych. Zaangażowanie wiodącej globalnej organizacji zarządzającej aktywami w przyszły rozwój spółki to najlepsze potwierdzenie naszej solidnej kondycji finansowej i kompetencji menedżerskich”.

Doceniamy skuteczność zespołu zarządzającego Unilink, który wykazał się zdolnością do rozwijania spółki poprzez wzrost organiczny oraz przejęcia. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszej inwestycji finansowej Unilink utrzyma dotychczasową imponującą trajektorię wzrostu i umocni pozycję niekwestionowanego lidera rynku - powiedział Arkadiusz Podziewski, dyrektor warszawskiego oddziału Darby.

- Rynek pośrednictwa ubezpieczeniowego wciąż jest rozproszony. Jednocześnie chęć poprawy wyników wśród towarzystw ubezpieczeniowych, zmiany modeli dystrybucji wynikające z rozwoju technologii oraz bardziej złożone regulacje dotyczące dystrybucji produktów ubezpieczeniowych przyczyniają się do coraz silniejszej presji na podnoszenie jakości usług i efektywności. Naturalną reakcją na te wyzwania jest konsolidacja rynku, a Unilink ma najlepszą pozycję, by być liderem takiej konsolidacji - dodał Michał Jóźwiak, Vice President warszawskiego oddziału Darby.

W ramach funduszu DCEF III przeprowadzono dotychczas cztery inwestycje w Turcji, dwie na Węgrzech, jedną na Łotwie i jedną w Polsce. Darby zarządza dwoma funduszami koncentrującymi się na Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej (łącznie z DCEF III), które w sumie przeprowadziły 25 inwestycji w regionie.

TAGI:

Franklin Templeton

Bądź na bieżąco

Dołącz do 15 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.

zobacz także

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę