W nowy rok z trudnościami – niewykupione obligacje
04.01.2017 | Paweł Bystrek
Spółka Fast Finance nie spłaciła obligacji serii J o wartości 6,7 mln zł. Prześwietlamy portfele funduszy

Po opublikowaniu czerwcowych sprawozdań finansowych funduszy informowaliśmy o znajdujących się w ich portfelach niespłaconych obligacjach (czytaj: „Zgniłe jajka w portfelach”). Nie jest wykluczone, że najbliższym czasie grupa ta rozszerzy się o nowe produkty. Jak donosi serwis obligacje.pl, działająca w branży windykacyjnej spółka Fast Finance nie uregulowała bowiem w terminie zobowiązań z tytułu emisji nienotowanych na Catalyst obligacji serii J. - […] Brak wykupu Obligacji serii J jest spowodowane niezamierzonym przesunięciem terminu pozyskania zewnętrznych środków finansowych przez Emitenta. Spółka prowadzi obecnie działania zmierzające do zakończenia pozyskania finansowania i przekazania w jak najszybszym terminie środków pieniężnych na dokonanie rozliczenia wykupu Obligacji serii J z uwzględnieniem należnych odsetek oraz odsetek ustawowych za każdy dzień opóźnienia, zgodnie z warunkami emisji Obligacji serii J.[…] – czytamy w komunikacie giełdowym spółki.

Bądź na bieżąco

Dołącz do 15 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.

Termin spłaty tych papierów przypadał na 31 grudnia, a na tę datę wyznaczono termin spłaty obligacji dwóch innych serii: N i O, wartych łącznie 4,1 mln zł. Odnośnie tych dwóch serii nie pojawiły się jednak jakiekolwiek komunikaty. Wciąż nie dokonano natomiast wykupu obligacji serii G o wartości 8,6 mln zł, początkowo zaplanowanego na listopad 2016 r.

Poniżej zamieszczamy zestawienie funduszy, w portfelach których na dzień 30 czerwca 2016 r. znajdowały się papiery dłużne (różnych serii), wyemitowane przez Fast Finance.


O możliwych reperkusjach niespłacenia przez emitenta papierów dłużnych informowaliśmy w artykule „Winni wśród funduszy”.

Paweł Bystrek
Analizy Online

TAGI:

Fast Finance S.A.obligacje korporacyjne

zobacz także

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę