Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Nie istnieje sprawdzona ani przetestowana procedura wyjścia z UE [PREZENTACJA]

24.06.2016 | Wojciech Kiermacz
pobierz plik: pdf

Dziś wszyscy eksperci rynkowi zachodzą w głowę, jakie skutki będzie miało opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Fidelity pokusiło się o próbę odpowiedzi na to pytanie    

Jak wskazują eksperci, jest to sytuacja bez precedensu i nie ma pewności co się teraz wydarzy. Prawdopodobnie uruchomione zostaną procedury zawarte w art. 50 konstytucji UE, które regulują proces wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Eksperci Fidelity słusznie przewidzieli, że David Cameron ustąpi ze stanowiska. Niedługo po ogłoszeniu wstępnych wyników, obecny premier oświadczył bowiem, że będzie kierował rządem jeszcze tylko przez 3 miesiące.

Najpoważniejsze skutki dotknął samą Wielką Brytanię. Fidelity spodziewa się gwałtownego zakłócenia poziomu zaufania inwestorów oraz wzrostu zmienności cen aktywów. Według ekspertów, największą presję na obniżenie cen, będziemy obserwować w przypadku akcji sektora finansowego oraz sektorów uzależnionych od unijnych migrantów (np. budownictwo, gastronomia i hotelarstwo).

Poważne skutki będzie dało się odczuć również w pozostałych krajach UE. - W przypadku poważnych niekorzystnych skutków gospodarczych EBC prawdopodobnie zwiększyłby zakupy swoich aktywów, obniżając ryzyko gorszej niż oczekiwano sytuacji ekonomicznej – twierdzą eksperci.

W załączniku zamieszczamy prezentację Fidelity wraz z komentarzami zarządzających i prawdopodobnymi skutkami gospodarczymi wyników czwartkowego głosowania w Wielkiej Brytanii.

/wk

TAGI:

BrexitFidelity

zobacz także

↑ na górę