Spółki z NewConnect docenione przez zarządzających

19.05.2016 | Kamil Koprowicz
Trwająca już rok słabość indeksu WIG20 skłoniła zarządzających do poszukiwania okazji inwestycyjnych w segmencie małych spółek. Skorzystały na tym również firmy notowane na alternatywnym parkiecie GPW

Łącznie akcje spółek z NewConnect na koniec 2015 r. w portfelach funduszy inwestycyjnych były warte blisko 180 mln zł – czyli najwięcej od połowy 2014 r. Uwagę rynkowych ekspertów przykuły szczególnie te spółki, których działalność jest związana z branżą IT. W pierwszej 10. najpopularniejszych akcji z NewConnect znalazło się aż 5 przedstawicieli tego sektora. 

Nasze zestawienie otwiera firma Pilab, która specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania z zakresu zarządzania danymi i zasobami cyfrowymi. Łącznie w jej akcje zarządzający zainwestowali ponad 25 mln zł. Spółka znalazła się w 14 portfelach. Walory Pilab najczęściej trafiały do funduszy akcyjnych i mieszanych Investors TFI.

Najczęściej w produktach z oferty TFI pojawiały się natomiast akcje dystrybutorów gier - Vivid Games oraz Bloober Team, które trafiły do 22 funduszy. Pierwszą z wymienionych spółek docenili głównie zarządzający AXA TFISkarbiec TFI oraz Metlife TFI. Z kolei akcje Bloober Team najczęściej pojawiały się w portfelach funduszy MetLife TFITFI PZU oraz BPH TFI.

Na poziomie samych funduszy, największy udział spółek z NewConnect w portfelach na koniec 2015 r. wykazały Investor FIZ (33% portfela), Copernicus Akcji (17%) oraz Total FIZ (15%). 

Kamil Koprowicz
Analizy Online

TAGI:

portfele funduszywartość i struktura aktywów

Popularne


zobacz także

↑ na górę