Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Udany start Insignis FIZ

18.12.2015 | analizy.pl
Insignis FIZ, autorski fundusz absolutnej stopy zwrotu w drugiej emisji certyfikatów  pozyskał +64 mln zł. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę brak wsparcia przez zewnętrzną sieć dystrybucji

Insignis FIZ działa zaledwie 5 miesięcy. Pozyskane w czerwcu od klientów blisko 66 mln zł zarządzający Grzegorz Witkowski i Marcin Petelski powiększyli o +9,6%. W tym samym czasie indeks polskiej giełdy WIG spadł o -12%. Aktywa są inwestowane wyłącznie w płynne akcje polskich spółek z wykorzystaniem techniki long / short, a więc zabezpieczając posiadane pozycje poprzez krótką sprzedaż pożyczonych akcji.

- Fundusz nie posiada statutowego ograniczenia wielkości aktywów, ale kiedy uznamy, że jego wielkość negatywnie wpływa na możliwość osiągania dobrych wyników zamkniemy fundusz dla nowych wpłat – zapowiada Grzegorz Witkowski, zarządzający.

Fundusz przeznaczony jest dla bardziej zamożnych inwestorów. Minimalna kwota inwestycji to 250 tys. zł. - Znamy wszystkich naszych inwestorów z imienia i nazwiska. To ogromna odpowiedzialność, ale i motywacja do dalszej ciężkiej pracy, która i tak jest naszą pasją – dodaje Witkowski.

TAGI:

Grzegorz Witkowskiwartość i struktura aktywów

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Popularne


zobacz także

↑ na górę