Copernicus Capital TFI: Azjatyckie tygrysy nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa
09.09.2015 | Copernicus Capital TFI
Po sierpniowej fali przecen, która rozlała się po wszystkich giełdach na świecie, sentyment do akcji został mocno nadszarpnięty. Taka skala spadków od dawna nie była obserwowana. Rynki zaczęły spekulować, że być może właśnie mamy do czynienia z początkiem bessy, a tłem do tak daleko posuniętych wniosków jest spowolnienie wzrostu w Chinach i jego konsekwencje dla gospodarki światowej.  Dlatego tym bardziej interesujące jest obecne zachowanie się japońskiego indeksu Nikkei 225 (wzrost o 7,7% w ciągu jednej sesji). Na tak dobry wynik inwestorzy musieli czekać od października 2008.


Wzrost w Tokio to po części skutek tego, że japońska giełda zbyt mocno wcześniej reagowała na negatywne informacje z chińskiej gospodarki, a po części wpływ informacji o obniżeniu opodatkowania zysków przedsiębiorstw. To, czy wspinaczka kursów akcji w Kraju Kwitnącej Wiśni utrzyma się, będzie zależało  w dużym stopniu od dalszego rozwoju sytuacji w Chinach. Jednak ostatni skok Nikkei 225 pozwolił podtrzymać nadzieję, że to jeszcze nie moment na przyjście bessy oraz dodatkowo  ponownie zwrócił uwagę na rynki azjatyckie. Być może w najbliższych dniach nie tylko akcje japońskich spółek stać na pozytywne zaskoczenie. Pozostałe indeksy z Azji jak Shanghai Composite czy Hang Seng również w ostatnim czasie były pod presją niedźwiedzi, stąd istnieje pewien potencjał na tych rynkach dla korekty wzrostowej.Zespół Zarządzających Copernicus Capital TFI


TAGI:

AzjaCopernicus Capital TFIJaponiakomentarze zarządzających

Bądź na bieżąco

Dołącz do 13 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.


Pozostałe komentarze

28
mar
Empty-hex
Union Investment TFI: Europejski pociąg omija przeszkody i zaczyna się rozpędzać
Co dalej z surowcami?
27
mar
Empty-hex
Quercus TFI: Na taki przełom w wynikach inwestorzy czekali od lat
23
mar
Empty-hex
AgioFunds TFI: Korekta jednych straszy, drugich kusi
22
mar
Empty-hex
Quercus TFI: Kiedy wyklaruje się trend na złocie?
17
mar
Empty-hex
Quercus TFI: WIG 60.000!
16
mar
Empty-hex
Union Investment TFI: Amerykańsko-holenderska euforia na giełdach
15
mar
Empty-hex
Quercus TFI: Jaki wpływ na giełdy może mieć trzecia podwyżka stóp w USA?
Empty-hex

Popularne


zobacz także

Copyright © Analizy Online S.A. 2017

↑ na górę