Copernicus Capital TFI: Azjatyckie tygrysy nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa
09.09.2015 | Copernicus Capital TFI
Po sierpniowej fali przecen, która rozlała się po wszystkich giełdach na świecie, sentyment do akcji został mocno nadszarpnięty. Taka skala spadków od dawna nie była obserwowana. Rynki zaczęły spekulować, że być może właśnie mamy do czynienia z początkiem bessy, a tłem do tak daleko posuniętych wniosków jest spowolnienie wzrostu w Chinach i jego konsekwencje dla gospodarki światowej.  Dlatego tym bardziej interesujące jest obecne zachowanie się japońskiego indeksu Nikkei 225 (wzrost o 7,7% w ciągu jednej sesji). Na tak dobry wynik inwestorzy musieli czekać od października 2008.


Wzrost w Tokio to po części skutek tego, że japońska giełda zbyt mocno wcześniej reagowała na negatywne informacje z chińskiej gospodarki, a po części wpływ informacji o obniżeniu opodatkowania zysków przedsiębiorstw. To, czy wspinaczka kursów akcji w Kraju Kwitnącej Wiśni utrzyma się, będzie zależało  w dużym stopniu od dalszego rozwoju sytuacji w Chinach. Jednak ostatni skok Nikkei 225 pozwolił podtrzymać nadzieję, że to jeszcze nie moment na przyjście bessy oraz dodatkowo  ponownie zwrócił uwagę na rynki azjatyckie. Być może w najbliższych dniach nie tylko akcje japońskich spółek stać na pozytywne zaskoczenie. Pozostałe indeksy z Azji jak Shanghai Composite czy Hang Seng również w ostatnim czasie były pod presją niedźwiedzi, stąd istnieje pewien potencjał na tych rynkach dla korekty wzrostowej.Zespół Zarządzających Copernicus Capital TFI


TAGI:

AzjaCopernicus Capital TFIJaponiakomentarze zarządzających

Bądź na bieżąco

Dołącz do 15 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.


Pozostałe komentarze

17
lis
Empty-hex
Ochłodzenie na GPW zachęca do wyjścia za granicę
Ochłodzenie na GPW zachęca do wyjścia za granicę
16
lis
Empty-hex
17-letnia bariera nadal niepokonana
15
lis
Empty-hex
RPP nieugięta, obligacje droższe
9
lis
Empty-hex
Obligacje śmieciowe ostatnio już nie podzielają giełdowego entuzjazmu
7
lis
Empty-hex
Polska gospodarka nadal trzyma się mocno
2
lis
Empty-hex
Europejska euforia trwa w najlepsze - komentarz po danych PMI
31
paź
Empty-hex
Koniec ery taniego pieniądza w Europie - co to oznacza dla rynków?
Empty-hex

zobacz także

Copyright © Analizy Online S.A. 2017

↑ na górę