Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Weryfikacja ratingów po marcowych roszadach wśród zarządzających

30.03.2012 | analizy.pl

Marzec przyniósł sporą liczbę zmian na stanowiskach zarządzających. Z TFI Allianz Polska rozstał się Jerzy Kasprzak, który zarządzał funduszami Allianz Akcji Plus oraz Allianz Akcji Małych i Średnich Spółek. Z firmy odszedł również Paweł Jackowski odpowiedzialny za Allianz Stabilnego Wzrostu. Obaj zarządzający mieli ogromny wpływ na realizowaną politykę inwestycyjną, co było efektem procesu inwestycyjnego opartego na jednoosobowej odpowiedzialności za wynik. Zakładamy, że zmiany na stanowiskach zarządzających do jakich doszło w TFI Allianz Polska będą miały wpływ na charakterystykę przywołanych funduszy.

W marcu z Union Investment TFI odszedł kierujący m.in. funduszem UniAkcji Małych i Średnich Spółek, Jarosław Lis. Zachowanie jednostki funduszu jak również jego parametry potwierdzają, że zarządzający miał sporą autonomię w działaniu zarówno na poziomie alokacji jak i selekcji. Od końca 2010 roku fundusz miał jednak problemy z uzyskiwaniem satysfakcjonujących stóp zwrotu.

Biorąc wszystkie powyższe aspekty pod uwagę w najbliższym czasie weryfikacji poddamy 4 wspomniane fundusze. W przypadkach, w których będzie to możliwe zostaną nadane nowe oceny.

Zespół Analiz Online

TAGI:

Jarosław LisJerzy KasprzakPaweł Jackowskiratingi i analizy funduszyTFI Allianz PolskaUnion Investment TFIzmiany zarządzajacych

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

zobacz także

↑ na górę