Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!
Wydarzenie roku na rynku funduszy - 9 FUND FORUM Analiz Online
11.03.2019 | analizy.pl

Już w najbliższą środę odbędzie się 9. Fund Forum Analiz Online. W programie porady ekspertów, pomysły i strategie inwestycyjne na najbliższe miesiące

Gośćmi Fund Forum będzie ponad 20 polskich i zagranicznych specjalistów, którzy podzielą się swoją wiedzą w 6 prelekcjach i 3 panelach dyskusyjnych. Konferencję będziemy relacjonować w mediach społecznościowych oraz na stronach analizy.pl.

Relacja na bieżąco na twitterze:
analizy_pl
#9FundForum

 
Na skróty: 
Na Fund Forum zostaną poruszone najbardziej aktualne tematy rynkowe i branżowe. W panelu o „nowych szansach” grupa ekspertów zastanowi się, jakie wnioski należy wyciągnąć po bardzo trudnym dla branży roku. Ekspert z Londynu opowie, dlaczego warto dywersyfikować portfel o inwestycje związane z gospodarką wodną i odpadami. Specjaliści z Polski przedstawią, jak tworzy się fundusz indeksowy, a prof. Jerzy Bralczyk opowie, jak rozmawiać z klientem o finansach tak, żeby nas zrozumiał.

Cel Fund Forum jest ten sam – stworzyć największą platformę wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z tematyką finansów, w szczególności inwestowania za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych. Agenda została stworzona z myślą o doradcach finansowych oraz osobach zajmujących się dystrybucją produktów inwestycyjnych.


Agenda:


Jak dobrze wykorzystać „nowe szanse” na rynku funduszy?


Uczestnicy dyskusji odpowiedzą, jak wykorzystać strukturalne zmiany na rynku funduszy, w tym PPK, niższe opłaty, zwiększenie roli funduszy otwartych czy zmiany klasyfikacyjne. Ważnym elementem debaty będzie przedstawienie gotowych rozwiązań, które będą służyć promocji dobrych praktyk w sprzedaży produktów inwestycyjnych. W debacie pojawi się również przestrzeń do zaprezentowania nowej wizji rynku funduszy, do której powinna dążyć branża w kolejnych latach.

Taniej, ale jak pokazać, że lepiej? Skutki obniżenia opłat w funduszach


Na skutek rozporządzenia Ministra Finansów opłaty stałe w funduszach inwestycyjnych zaczną spadać, aż zbliżą się poziomem do tych na Zachodzie. Konsekwencje dla klientów i rynku będą bardziej złożone, niż to się wydaje na pierwszy rzut oka. Podczas prelekcji przedstawiony zostanie wpływ obniżki opłat nie tylko na wyniki portfeli inwestorów, ale również na inne aspekty, jak chociażby ofertę produktową krajowych TFI. Uczestnicy prelekcji poznają gotowe argumenty sprzedażowe, które będzie można wykorzystać w trakcie merytorycznej rozmowy z klientem.
 

Dlaczego za granicą fundusze są tańsze?


Opłaty za zarządzanie funduszami spadają nie tylko w Polsce, ale również na największych i najbardziej rozwiniętych rynkach kapitałowych na świecie. To dotyczy zarówno funduszy zarządzanych pasywnie, jak i aktywnie. Ekspert z BlackRock, globalnej firmy zarządzającej aktywami, opowie jakie przyczyny stoją za niskimi i wciąż malejącymi kosztami inwestycji w skali globalnej.
 

PPK wchodzą na parkiet


Wzorem innych systemów emerytalnych na świecie, również w Polsce zaczną działać plany pracownicze (PPK). Kilka milionów uczestników i kilka miliardów złotych świeżego kapitału rocznie trafi na krajowy rynek kapitałowy. Jak ta niebagatelna kwota wpłynie na koniunkturę na łaknącej kapitału warszawskiej Giełdzie? Zaproszeni goście podejmą dyskusję na temat wpływu wdrożenia PPK na rynek oraz branżę funduszy inwestycyjnych. Jednym z kluczowych pytań będzie: Czy PPK wesprą sprzedaż innych produktów?

 

Doradco, znajdź wspólny język z klientem


Praca jest twoją pasją – edukacja, szkolenia, certyfikaty, udział w branżowych konferencjach. Jak wykorzystać zdobytą wiedzę w rozmowie z klientem? W skomplikowanym świecie finansów umiejętność wypowiadania się w sposób prosty, profesjonalny, a do tego jeszcze poprawny językowo, to nie lada sztuka. Profesor Jerzy Bralczyk pomoże ją opanować. Poszukajmy wspólnego języka z klientem.
 

Początek końca czy koniec początku – panel rynkowy


Im dłuższy cykl koniunkturalny, tym coraz więcej głosów o nadchodzącej recesji. Zaproszeni przez nas eksperci powiedzą, kiedy i jak się na nią przygotować, przedstawią prognozy rynkowe i podyskutują o tym, jaki wpływ na globalne rynki ma polityka banków centralnych, wojny handlowe czy rosnące napięcia geopolityczne.
 

Fundusze indeksowe – instrukcja obsługi po polsku


Na świecie moda na inwestowanie pasywne trwa od co najmniej dekady. W Polsce podejmowane już były próby wprowadzenia do oferty funduszy indeksowych, ale nigdy nie były one sprzedażowym hitem. Czy już czas na zmianę? Eksperci z TFI PZU opowiedzą, czym są i jak analizować wyniki funduszy indeksowych. Na przykładzie własnych funduszy wytłumaczą również, jak tworzy się tego typu produkt w Polsce.
 

Woda w portfelu – ciekawostka czy faktyczna dywersyfikacja


Brakuje Ci pomysłów inwestycyjnych? W tej prelekcji pokażemy, jaki wpływ na gospodarkę oraz skutki dla ludzkości niesie za sobą rosnący popyt na czystą wodę i zarządzanie odpadami. Powiemy również, jak poprzez inwestycje komercyjne można dołożyć cegiełkę do poprawy jakości i dostępu do wody oraz zarządzania gospodarką odpadami. Czy polski inwestor jest już na to gotowy? Czy tego typu inwestycje mogą być źródłem zysków?


Zespół Analiz Online

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Zobacz także:

Popularne

zobacz także

↑ na górę