Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

24.06.2020 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy o wynikach ankiety dotyczącej funduszy pasywnych, o częstszych publikacjach składów portfeli funduszy oraz o nowych wycenach przejętych przez TFI BDM funduszy

Fundusze aktywne bez szans na renesans
42% ekspertów ankietowanych przez CFA Institute uważa za mało prawdopodobne, by zatrzymany został trend odwrotu od aktywnego stylu zarządzania w kierunku pasywnego – pisze „Puls Biznesu”. Co ciekawe, najbardziej sceptyczni są posiadacze tytułu CFA mieszkający w Stanach Zjednoczonych i Europie (w tym w Polsce), gdzie rynki kapitałowe są najbardziej rozwinięte.

Za: Puls Biznesu (2020-06-24), Kamil Zatoński, Pandemia nie da szans funduszom aktywnym

Transparentność w cenie
Krok po kroku kolejne TFI decydują się publikować składy portfeli funduszy częściej, niż muszą. Od lipca do tego grona dołącza Noble Funds TFI, który planuje publikację składu portfeli raz na kwartał. Więcej czasu daje sobie BNP Paribas TFI. Podobnych planów nie ma wciąż m.in. Investors TFI – czytamy w środowym „Parkiecie”.

Za: Parkiet (2020-06-24), Andrzej Pałasz, Coraz więcej towarzystw ceni sobie transparentność
 
TFI BDM wyceniło portfele przejętych funduszy
TFI BDM wyceniło już wszystkie portfele wierzytelności w przejętych od Saturn TFI oraz GO TFI funduszach sekurytyzacyjnych. Również inne fundusze mają już przygotowane wyceny, a ich uzgadnianie jest w toku.– Teraz czekamy na finalne działania depozytariuszy. Niestety, nie wszyscy depozytariusze sprawnie realizują swoje działania. To wpływa na możliwość dalszych działań funduszu i sytuację klientów – twierdzi Marek Wołos, wiceprezes TFI BDM. Część aktywów uległa przecenie. Jak twierdzi wiceprezes TFI BDM, największym wyzwaniem są fundusze sekurytyzacyjne, które były najbardziej zaniedbane, jeśli chodzi o dokumentację. W niektórych nie było wycen aż od 2018 r.

Za: Parkiet (2020-06-24), TFI BDM | Wołos: Depozytariusze powinni działać sprawniej
 
Delikatny wzrost zysku TFI w 2019
Wynik finansowy brutto TFI w 2019 r. wyniósł 1176,2 mln zł i był wyższy niż w 2018 r. o 3% – podaje GUS. Z kolei na wynik netto w wysokości 943 mln zł (wzrost o 4% rok do roku) złożyły się zyski 42 TFI o łącznej wartości 988,4 mln zł oraz straty 18 w kwocie 45,4 mln zł.

Za: Parkiet (2020-06-24), Łączne zyski towarzystw lekko wzrosły

TAGI:

fundusze sekurytyzacyjneportfele funduszyprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę