Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

22.06.2020 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy o zmianach w inPZU oraz Alior TFI, o zachęcaniu TFI do podjęcia wyższego ryzyka, o sprzedaży produktów strukturyzowanych oraz o tym, co z recesją

Zmiany w sprzedaży inPZU
Użytkownicy platformy inPZU dostaną możliwość oszczędzania na emeryturę (IKE i IKZE), a fundusze przestaną być sprzedawane wyłącznie przez internet. Ponadto do TFI PZU dołączy niedługo Tomasz Matras, który zostanie szefem biura rynku akcji.
 
Za: Puls Biznesu (2020-06-22), Kamil Kosiński, Pieniądze płyną do funduszy inPZU
 
Alior TFI przebudowuje ofertę
W najbliższych tygodniach Alior TFI zamierza uporządkować ofertę funduszy – zapowiada zarząd. Część funduszy wchodzących w skład Alior SFIO i posiadających podobną strategię inwestycyjną (głównie agresywne) zostanie ze sobą połączona. To uprości ofertę (z 12 zostanie 7 funduszy), a także obniży koszty funkcjonowania całego funduszu. Towarzystwo rozważa jeszcze uruchomienie nowych produktów.
 
Za: Parkiet (2020-06-20), Szykuje się gruntowna przebudowa oferty
 
TFI namawiają do podjęcia nieco wyższego ryzyka
Perspektywy funduszy obligacji skarbowych na długo pozostaną marne. Powiernicy coraz głośniej starają się to uświadomić klientom, zachęcając do podjęcia większego ryzyka. Santander TFI ruszyło z promocją mającą na celu zachęcenie inwestorów do wyboru innego niż fundusz obligacji krótkoterminowych produktu z palety towarzystwa. Fundusze dłużne będą też zapewne mocniej ciąć opłaty za zarządzanie, do czego ostatnio namawiał m.in. Narodowy Bank Polski. Zmienić podejście klientów funduszy do ryzyka nie będzie jednak tak łatwo.
 
Za: Parkiet (2020-06-20), Andrzej Pałasz, TFI pracują nad alternatywą dla konserwatywnych klientów
 
Słowo na R
Gdyby uznać pokonanie lutowego szczytu przez indeks Nasdaq (8 czerwca) za moment zakończenia recesji, można by przyjąć, że właśnie osiągnęliśmy dołek gospodarczego załamania, a tegoroczna recesja okaże się najkrótszą w dziejach – mówi Jarosław Niedzielewski z Investors TFI. Jeśli tak się stanie, to jego zdaniem powinno się ją raczej określać mianem gospodarczego krachu (w analogii do krachów na rynkach finansowych). W takim i tylko takim przypadku rynek akcji może się okazać (wbrew zdrowemu rozsądkowi) łaskawy dla milenialsów rzucających dziś wyzwanie Warrenowi Buffettowi.
 
Za: Parkiet (2020-06-20), Jarosław Niedzielewski, Milenialsi kontra Warren Buffett

Alior Bank wygrał z KNF
Prawnicy Alior Banku mają powody do zadowolenia – Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego o nałożeniu dwóch kar pieniężnych w łącznej kwocie 10 mln zł za nieprawidłowości przy dystrybucji funduszy W Investments oraz umorzył postępowanie prowadzone przez urząd w tej sprawie. Wyrok nie jest prawomocny – czytamy w Pulsie Biznesu.
 
Za: Puls Biznesu (2020-06-22), Kamil Zatoński, Alior Bank wygrał w sądzie z KNF

Rośnie popularność produktów strukturyzowanych
Od momentu wybuchu pandemii koronawirusa, która spowodowała dużą zmienność na rynkach kapitałowych, znacząco wzrosła popularność produktów strukturyzowanych na warszawskiej giełdzie. Wciąż jest jeszcze jednak wiele do zrobienia, głównie w kwestii edukacji inwestorów indywidualnych.
 
Za: Parkiet (2020-06-22), Przemysław Tychmanowicz, Rynek wciąż jeszcze się uczy produktów strukturyzowanych

TAGI:

Alior TFIinpzuprodukty strukturyzowaneprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę