Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

05.06.2020 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy o tym, jakie szanse na zysk mają fundusze dłużne. Dowiemy się również jak radziły sobie spółki technologiczne oraz jakie są prognozy na czerwiec

Fundusze obligacji nie powiedziały ostatniego słowa

Zdaniem Radosława Cholewińskiego, zarządzającego papierami dłużnymi w Pekao TFI, nie warto przekreślać funduszy obligacji. Choć trzeba będzie oswoić się ze środowiskiem niskich stóp procentowych, to mimo wszystkie klienci będą mogli na nich zarobić. – Dla inwestujących w obligacje, a więc instrument o niskim ryzyku, nie ma alternatywy. Nie zdziwiłoby mnie, gdyby po uwzględnieniu opłat oprocentowanie lokat w bankach stało się ujemne. Jeśli ktoś poszukuje bezpieczeństwa, musi się pogodzić z tym, że stopy zwrotu z obligacji będą niższe niż do niedawna — mówi Radosław Cholewiński.

Za: Puls Biznesu (2020-06-05), Kamil Zatoński, fundusze obligacji wracają do życia

GPW z potencjałem

W dzisiejszym „Pulsie Biznesu” przeczytamy opinie ekspertów na temat pespektyw inwestowania w spółki technologiczne. – Spółki technologiczne na warszawskiej giełdzie zachowywały się znakomicie. Nawet lepiej niż te najbardziej znane spółki z rynku amerykańskiego – podkreśla Sebastian Buczek. Sceptycy zwracają jednak uwagę na płynność spółek z mniejszych indeksów na warszawskiej giełdzie. Eksperci są zgodni co do tego, że na GPW jest wiele spółek z potencjałem do wzrostów.

Za: Puls Biznesu (2020-06-04), Kamil Kosiński, GPW nie jest gorsza od NASDAQ

Porady inwestycyjne na czerwiec

W dzisiejszym „Parkiecie” przeczytamy podsumowanie portfeli inwestycyjnych ekspertów. Choć wielu oczekiwało, że maj nie będzie udany, to jednak założenia te nie sprawdziły się. W efekcie średni wynik portfela wyniósł +2%, dzięki zwyżkom cen ropy. Zdania ekspertów są również podzielone, co do dalszych wzrostów np. na giełdzie amerykańskiej. Część z nich zakład korektę. Podobne oczekiwania dotyczą cen ropy naftowej. Więcej informacji w dzisiejszym „Parkiecie”.

Za: Parkiet (2020-06-05), Andrzej Pałasz, Waluty, surowce, indeksy. Co w portfelu na czerwiec

TAGI:

fundusze dłużneprognozyprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę