Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

03.06.2020 | analizy.pl
Dziś w prasie o zmianie sposobu pobierania opłat i pokrywania kosztów przez TFI, wzrostach na giełdach, a także o masowych protestach w Stanach Zjednoczonych na pięć miesięcy przed wyborami prezydenckimi

TFI radzą sobie ze spadającymi opłatami za zarządzanie

Maksymalne opłaty za zarządzanie spadną do 2,0% w 2022 r. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów. Żeby utrzymać rentowność biznesu TFI zmieniają strukturę opłat w kierunku pobierania wynagrodzenia zmiennego i przerzucają część kosztów (agent transferowy, depozytariusz, audytor) w ciężar aktywów funduszu.

Za: Puls Biznesu (2020-06-03), Kamil Kosiński, TFI żonglują kosztami funduszy


Zielony maj dla inwestorów

Maj był dobrym miesiącem pod względem wyników funduszy inwestycyjnych. Zarobić dały zarówno fundusze akcji polskich, jak i globalnych. W związku z obniżkami stóp procentowych, solidnie wypadły również fundusze dłużne.

Za: Parkiet (2020-06-03), Andrzej Pałasz, Solidne zyski w maju nie tylko dla odważnych inwestorów

Kolejna świetna sesja na Wall Street

Amerykańskie indeksy wspięły się na trzymiesięczne maksima. Biliony dolarów wpompowywane w gospodarkę i coraz lepsze dane makro sprawiają, że S&P 500 odbił się od marcowego dołka już o około 40% i pozostaje mu jeszcze 10%, żeby całkowicie odrobić kryzysowe straty.

Za: Puls Biznesu (2020-06-03), Tadeusz Stasiuk, Wall Street coraz wyżej

Gorąco na ulicach miast Stanów Zjednoczonych

Prezydent Donald Trump traci kontrolę nad masowymi protestami, które przechodzą przez amerykańskie ulice w związku ze śmiercią George’a Floyda. Rozpędzenie siłą pokojowo protestujących przed Białym Domem spotkało się ze sprzeciwem przywódców religijnych, demokratów i niektórych republikanów. Działania Trumpa zmotywowały ludzi do przelewania pieniędzy na kampanię prezydencką Joe Bidena, a do wyborów zostało już tylko pięć miesięcy.

Za: Bloomberg (2020-06-03), Trump’s Show of Force Fizzles in Backlash Over Protest Crackdown

Protesty w Stanach szansą dla złota?

Notowania złota od jakiegoś czasu poruszają się w okolicach tegorocznych maksimów 1740-1760 dol. za uncję. Za kontynuacją wzrostów przemawia nie tylko układ techniczny, ale także słabnący dolar, pogorszenie się relacji USA i Chin oraz masowe protesty w Stanach Zjednoczonych w czasie, gdy pandemia koronawirusa nie została jeszcze opanowana.

Za: Parkiet (2020-06-03), Dorota Sierakowska, Złoto nie daje za wygraną

TAGI:

przegląd prasyUSAzłoto

Popularne

Zobacz także

↑ na górę