Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

27.05.2020 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. wzrostach na światowych giełdach, możliwej obniżce stóp procentowych w Polsce oraz zamieszkach w Hongkongu

WIG20 w górę

WIG20 zyskał we wtorek prawie 4% i zamknął dzień na poziomie 1709 pkt, wybijając się tym samym z konsolidacji. Obroty przekroczyły 1,3 mld zł.
 
Za: Parkiet (2020-05-27), Grzegorz Siemionczyk, Warszawskie indeksy ruszyły ostro w górę
 

Co nie zabije to wzmocni

Wbrew obawom maj jak dotąd układa się po myśli inwestorów. Wyniki funduszy akcji pokazują, że inwestycje w najbardziej popularne od lat gałęzie gospodarki i tym razem były najbardziej trafione, przy czym kilka funduszy z ostatniej korekty wyszło jeszcze silniejszych.
 
Za: Parkiet (2020-05-27), Andrzej Pałasz, Kilka funduszy z korekty wyszło jeszcze silniejszych
 

Spadły zyski TFI w pierwszym kwartale

Jak wynika z raportu Komisji Nadzoru Finansowego, łączny zysk netto TFI w I kwartale sięgnął 198,8 mln zł, co oznacza 17% spadek w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku.
 
Za: Parkiet (2020-05-27), Andrzej Pałasz, TFI: Zyski towarzystw poprawią się w II kwartale

Wall Street w górę

Po przebiegu wtorkowych notowań można dojść do wniosku, ze inwestorzy z Wall Street powrócili z przedłużonego weekendu w lepszych nastrojach. Indeksy zwyżkowały niezagrożone przez cały dzień, choć relatywnie najsłabiej tym razem zaprezentował się rynek technologiczny. Ostatecznie na finiszu sesji indeks Dow Jones IA rósł o 2,2% Wskaźnik szerokiego rynku S&P 500 zwyżkował o 1,2%. Z kolei technologiczny Nasdaq wzmocnił się o skromne 0,2%
 
Za: Puls Biznesu (2020-05-27), Tadeusz Stasiuk, Solidne wzrosty na Wall Street
 

Możliwa obniżka stóp procentowych

Analitycy Credit Agricole przewidują, że jutro dojdzie do obniżki stóp procentowych o 45 pkt bazowych, ponieważ twarde dane, jakimi będzie dysponować RPP, to te z kwietnia, a wśród nich załamanie produkcji czy sprzedaży detalicznej, które były najmocniejsze od dziesięcioleci i równać się z nimi może jedynie efekt transformacyjnego szoku z przełomu lat 1989‒1990.
 
Za: Dziennik Gazeta Prawna (2020-05-27), Marek Chądzyński, Złoty zyskuje na fali lepszych nastrojów na świecie
 

Zamieszki w Hongkongu

Policja wystrzeliła pociski z gazem pieprzowym w centralnej dzielnicy biznesowej Hongkongu podczas gdy setki protestujących zebrały się, aby sprzeciwić się czytaniu kontrowersyjnej ustawy w sprawie chińskiego hymnu narodowego. Z kolei Stany Zjednoczone rozważają wprowadzenie sankcji mających na celu ukaranie Chin za stłumienie demonstracji.
 
Za: Financial Times (2020-05-27), Sue-Lin Wong, Nicolle Liu, Joe Leahy, Jamil Anderlini, Hong Kong police fire pepper balls at protesters in fresh clashes

TAGI:

hossaprzegląd prasywojna handlowa

Popularne

Zobacz także

↑ na górę