Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

26.05.2020 | analizy.pl
Dziś w prasie o poszkodowanych inwestorach funduszu Saturn TFI, nowych certyfikatach na ropę naftową i o nielicznych zarządzających hedge fundami, którzy wypracowali zysk zarówno w marcu jak i w kwietniu

Poszkodowani inwestorzy obwiniają depozytariusza

Wyniki audytu funduszu Retail Parks Fund FIZAN przejętego przez Ipopema TFI od pozbawionego zezwolenia na zarządzanie Saturn TFI nie pozostawiają złudzeń. Wycena aktywów nie odzwierciedlała jego rzeczywistej wartości, była znacznie zawyżona, a sam fundusz nie miał kontroli nad spółkami, które finansował, czytamy w dzisiejszym „Parkiecie”. Pod koniec sierpnia wartość certyfikatu wynosiła 162,51 zł. Po przeszacowaniu teraz jest to 3,52 zł. Inwestorzy mają żal do depozytariusza, który ich zdaniem nie dopełnił swoich obowiązków.

Za: Parkiet (2020-05-26), Andrzej Pałasz, Inwestorzy chcą odpowiedzialności BNP Paribas za fundusz Saturn TFI
 

Nowe instrumenty na ropę naftową

Raiffeisen Centrobank wprowadzi na GPW nowe certyfikaty strukturyzowane odzwierciedlające notowania konkretnych serii kontraktów na ropę naftową typu brent. Wraz z kontraktami będą również wygasać. Więcej w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.

Za: Puls Biznesu (2020-05-26), Kamil Kosiński, Ropa bez dźwigni po nowemu tryśnie na GPW
 

Jest zgoda KE na pomoc dużym firmom

Komisja Europejska zgadza się na polską pomoc dla dużych firm w ramach tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju. Wniosek PFR złożony był ponad miesiąc temu. Decyzja dotyczy 10 z ok. 25 mld zł planowanych na wsparcie. Pozostała kwota wymaga kolejnych notyfikacji Komisji Europejskiej.

Za: Businessinsider (2020-02-26), Komisja Europejska zgadza się na polską pomoc dla dużych firm
 

MCI liczy na zysk

Widzimy pozytywny wpływ koronawirusa na większość naszych spółek portfelowych. Chcemy zakończyć rok z dodatnimi wynikami we wszystkich funduszach i liczymy, że MCI powtórzy rok z trzycyfrowym zyskiem netto – mówi Tomasz Czechowicz, prezes MCI w dzisiejszym wywiadzie dla „Parkietu”. Ponadto, odnosi się do sporu z częścią inwestorów MCI TechVentures. Jak twierdzi, zmieniono zapisy statutu w ten sposób, aby wszyscy uczestnicy mieli te same prawa, co według niego zamyka sprawę.

Za: Parkiet (2020-05-26), Katarzyna Kucharczyk, Liczymy na przyzwoity zysk netto
 

Marzec i kwiecień na plusie tylko w nielicznych hedge fundach

Tylko 13% hedge fundów na świecie zdołało wypracować zysk zarówno w marcu, przy olbrzymich spadkach, jak i w kwietniu, gdy odbicie zaskoczyło nawet najstarszych zarządzających. Receptą na sukces był dobry timing – „Bloomberg” opisuje przykłady zarządzających, którzy w marcu grali na spadki i umocnienie dolara, a w kwietniu postawili na złoto i obligacje o ratingu inwestycyjnym.

Za: Bloomberg (2020-05-26), Only a Few Hedge Funds Made Money in March and April. Here’s How

TAGI:

Ipopema TFIMCIprzegląd prasyropa naftowaSaturn TFI

Popularne

Zobacz także

↑ na górę