Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

10.04.2020 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy o rosnącym zainteresowaniu rachunkami maklerskimi oraz wzroście bezrobocia w USA. Dowiemy się też, jakie nastroje panują na rynkach

Rośnie liczba rachunków maklerskich

Liczba rachunków maklerskich w marcu zwiększyła się o +28,8 tys. Z danych Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (KDPW) wynika, że po raz ostatni tak duży wzrost liczby rachunków maklerskich odnotowano 9 lat temu.

Za: Puls Biznesu (2020-04-10), Kamil Kosiński, Tysiące Polaków rzuciło się na tanie akcje
 

Kolejne słabe dane z rynku pracy USA

W minionym tygodniu liczba bezrobotnych w USA wzrosła o +6,6 mln osób, wynika z danych Biura Statystyki Pracy. Łącznie w ciągu ostatnich trzech tygodni przybyło tam niemal +17 mln bezrobotnych. Jak podkreślają eksperci, w dużej mierze wynika to z elastycznego rynku pracy w USA, gdzie bardzo łatwo jest zwolnić pracownika, ale także zatrudnić, gdy kryzys będzie zażegnany.

Za: Parkiet (2020-04-10), Grzegorz Siemionczyk, Bezrobotna Ameryka
Business Insider (2020-04-09), Damian Szymański, Kolejne uderzenie w gospodarkę USA. Liczba bezrobotnych zastrasza

Wzrosty w USA

Za nami ostatnia przedświąteczna sesja na amerykańskich rynkach akcji. Indeks S&P500 zyskał +1,4%, Dow Jones +1,2%, a Nasdaq +0,8%. Warto dodać, że w całym, skróconym tygodniu indeksy wzrosły po kilkanaście procent. Wydaje się, że ogłoszenie przez Fed kolejnych programów wsparcia o wartości 2,3 bln dolarów poprawiło nastroje inwestorów.

Za: Puls Biznesu (2020-04-10), Marek Druś, Rynki akcji w USA nadal rosną
 

Złoto w cenie

Szlachetny metal podrożał po czwartkowej deklaracji amerykańskiego banku centralnego o wprowadzeniu kolejnych działań wspierających, co z kolei osłabiło dolara. – Złoto jest notowane lepiej niż inne aktywa i dało 12% zwrotu w dolarach od początku 2020 roku. Ta przewaga złota utrzyma się w nadchodzących miesiącach i latach – komentuje Mark O'Byrne, szef analiz w GoldCore.

Za: Puls Biznesu (2020-04-10), Marek Druś, Złoto najdroższe od 2012 roku
 

Ułatwienia w funduszach inwestycyjnych

W dzisiejszym „Parkiecie” przeczytamy również felieton Łukasza Zalewskiego i Pawła Wityńskiego z Kancelarii Krzysztof Rożko i Wspólnicy na temat tego, jak ograniczenia związane z koronawirusem przyspieszają informatyzację różnych sfer życia gospodarczego. Dotyczy to m.in. funduszy inwestycyjnych, gdyż planowane są zmiany m.in. w ustawie regulującej ich działalność. Chodzi m.in. o możliwość zdalnego udziału w zgromadzeniu inwestorów, o ile statut funduszu nie wyłącza takiej opcji. Podobne zmiany dotyczą udziału w zgromadzeniu uczestników czy posiedzeniu rad inwestorów.

Za: Parkiet (2020-04-10), Łukasz Zalewski, Paweł Wityński, Zdalne przejawy uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym

TAGI:

Dow JonesNASDAQprzegląd prasyregulacjerynek akcjiS&P500złoto

Popularne

Zobacz także

↑ na górę