Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

09.04.2020 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. o spadających aktywach TFI, cięciu stóp procentowych przez RPP i wsparciu firm przez PFR oraz końcu wyścigu Berniego Sandersa o fotel prezydenta USA

Aktywa funduszy mocno spadły

Około 20 mld zł odpływów netto oraz wysokie straty większości funduszy w marcu przełożyły się na niespotykany spadek aktywów TFI.
 
Za: Parkiet (2020-04-09), Andrzej Pałasz, Aktywa funduszy spadły o kilkadziesiąt procent
 

Dolary lepsze niż złotówki

Jedną z alternatyw dla coraz bardziej nieopłacalnego odkładania na lokatach w złotych są rachunki w walucie. Chociaż równie mało atrakcyjnie oprocentowane, teraz są bezpieczną przystanią.
 
Za: Puls Biznesu (2020-04-09), Przemysław Szubański, Najlepsze są lokaty dolarowe. We frankach się nie opłaca
 

Nie można oszacować strachu

Przyszłość na giełdach to wielka niewiadoma, wszystko zależy od rozwoju epidemii. Dopiero pozytywne informacje, czyli spadająca liczba zachorowań, mogą się przełożyć na poprawę notowań giełdowych indeksów – twierdzą eksperci z TFI.
 
Za: Parkiet (2020-04-09), Andrzej Pałasz, Skali ludzkiego strachu nie da się oszacować
 

RPP tnie stopy procentowe

RPP po interwencyjnej obniżce stóp procentowych o 50 pb. w marcu, ponownie obniżyła stopy o 50 pb. Oczekiwania rynkowe zakładały, że rada powstrzyma się z kolejnym ruchem, chcąc mieć czas na ocenę skutków poprzedniej decyzji.
 
Za: Puls Biznesu (2020-04-09), Krzysztof Grudzień, RPP agresywnie tnie stopy
 
Czytaj również: RPP znów obniża stopy procentowe
 

PFR ma pieniądze na skup obligacji korporacyjnych i akcji

7,5 mld zł z nowej tarczy antykryzysowej wartej 100 mld zł zostanie przeznaczone na przejmowanie przez PFR udziałów i akcji firm z problemami. Fundusz nie będzie obejmował więcej niż 50% udziałów. Możliwy będzie także skup obligacji korporacyjnych, aby dać firmom płynność – Na to PFR może przeznaczyć do kilku miliardów złotych – informuje Paweł Borys, prezes PFR.
 
Za: Dziennik Gazeta Prawna (2020-04-09), Grzegorz Osiecki, Bartek Godusławski, 100 mld złotych na ratowanie firm
 

Z europejskich funduszy ETF odpłynęło 22 mld euro

Według danych Morningstar inwestorzy wypłacili w marcu 21,9 mld euro z ETF-ów notowanych w Europie, co jest największym zarejestrowanym miesięcznym odpływem.

Za: Financial Times (2020-04-09), Chris Flood, Investors pull €22bn from European ETFs in worst month for funds
 

Sanders nie będzie kandydował

Bernie Sanders, członek Partii Demokratów, nie będzie kandydował na prezydenta USA. Kandydatem demokratów w wyborach w 2020 roku będzie były wiceprezydent, Joe Biden.
 
Za: The Wall Street Journal (2020-04-09), Eliza Collins, Ken Thomas, Bernie Sanders Drops Out of 2020 Presidential Race, Paving Way for Biden

TAGI:

aktywa TFIlokaty bankoweprzegląd prasyRPPwybory w USA

Popularne

Zobacz także

↑ na górę