Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

08.04.2020 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. o pomysłach skupu obligacji korporacyjnych przez instytucje państwowe, ponadprzeciętnych odpływach z funduszy oraz pomyśle organizacji e-zgromadzeń

Czy państwo wesprze fundusze?

Banki centralne wprowadziły odrębne programy skupu obligacji korporacyjnych takie jak Fed czy EBC. Działania powyższe odniosły natychmiastowy skutek na rynku papierów korporacyjnych, wprowadzając uspokojenie i powrót obrotu na ww. instrumentach – przekonuje Zbigniew Jakubowski, wiceprezes zarządu Generali Investments TFI. – Rynek postuluje, by NBP, BGK lub PFR mogły tego typu operacje przeprowadzić, nie należy również zapominać o transakcjach repo na obligacjach korporacyjnych, niemniej podstawową bolączką jest obecnie bardzo niska płynność papierów korporacyjnych o wysokich ratingach kredytowych oraz chociażby listów zastawnych – twierdzi Jakubowski.
 
Za: Parkiet (2020-04-08), Andrzej Pałasz, Fundusze obligacji korporacyjnych – niektórzy liczą na wsparcie państwa
 

Spore odpływy z funduszy

Łącznie odpływy z funduszy w marcu mogły sięgnąć kilkunastu miliardów złotych, natomiast aktywa pod zarządzaniem, również w związku z przeceną na rynkach, stopnieć o ponad 20%.

Czytaj również: Rekordowa skala odpływów z funduszy (wstępne dane)

Za: Parkiet (2020-04-08), Andrzej Pałasz, TFI | Niespotykanie wysokie odpływy dotknęły większości towarzystw
 

E-zgromadzenia to dobry pomysł

W ustawie o funduszach inwestycyjnych planowane jest dodanie przepisów o możliwości odbywania zgromadzeń uczestników i zgromadzeń inwestorów z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.

Czytaj również: Możliwe będą zdalne rady inwestorów i zgromadzenia uczestników funduszu

Za: Puls Biznesu (2020-04-08), Kamil Kosiński, TFI chwalą pomysł e-zgromadzeń
 

Akcje z rynków wschodzących dużo tańsze niż amerykańskie

Według Institute of International Finance (IIF) wycena akcji na rynkach wschodzących spadła do rekordowo niskiego poziomu względem amerykańskich akcji. W czasach kryzysu inwestorzy decydują się porzucić aktywa uważane za ryzykowne, a właśnie do niech zaliczają się akcje rynków wschodzących.
 
Za: Financial Times (2020-04-08), Steve Johnson, Emerging market stocks drop to record discount to US

TAGI:

bessaflowsprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę