Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

03.04.2020 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. o wynikach funduszy inwestycyjnych, rosnącej cenie ropy naftowej oraz zwiększającej się liczbie bezrobotnych w USA

Czas na zakupy

Jasne jest, że z funduszy w marcu odpłynęło sporo kapitału. Część zarządzających rozgląda się jednak już za okazjami, a część wciąż może borykać się z umorzeniami.
 
Za: Parkiet (2020-04-03), Andrzej Pałasz, Niektórzy mogą już myśleć o zakupach
 
Czytaj także: Wyniki funduszy inwestycyjnych (marzec 2020)
 

Kto zarabia na spadkach?

Dramatyczna przecena na giełdach stwarza kuszącą okazję dla graczy z silną psychiką. Akceptując ryzyko utraty kapitału, próbują zarobić na spadkach i atmosferze paniki.
 
Za: Dziennik Gazeta Prawna (2020-04-03), Tomasz Prusek, Kto zarabia, gdy leje się krew
 

Inwestorzy nie przestraszyli się bezrobocia

W czwartek inwestorzy zwracali szczególną uwagę na dwie rzeczy: nowe zasiłki dla bezrobotnych w USA i ceny ropy. Chociaż ta pierwsza okazała się być gorsza niż oczekiwano, ta druga dała inwestorom solidny powód do optymizmu.
 
Za: Puls Biznesu (2020-04-03), Marek Druś, Na Wall Street ropa wygrała z bezrobociem
 

6,6 mln Amerykanów zgłosiło się po zasiłek

Amerykański urząd pracy podał, że po zasiłek dla bezrobotnych w zeszłym tygodniu zgłosiła się rekordowa liczba 6,6 milionów amerykanów. Jest to znacznie więcej niż spodziewali się ekonomiści.
 
Za: Financial Times (2020-04-03), Mamta Badkar, Global lay-offs surge as 6.6m Americans file jobless claims
 

Ponad milion zarażeń

Koronawirus zainfekował już ponad milion ludzi na całym świecie. Nienapawający optymizmem kamień milowy osiągnięty został zaledwie cztery miesiące po pierwszym pojawieniu się przypadku w chińskim mieście Wuhan. Ponad 53 000 osób zmarło, a 211 000 wyzdrowiało.
 
Za: Bloomberg (2020-04-03), Rachel Chang, 1 Million People Infected: How Coronavirus Spread Around the World
 

Ten Hedge Fund zyskał na wirusie

Chris Hansen, który zarządza funduszem hedgingowym San Francisco Valiant Capital Management, był wcześnie przekonany, że nowy koronawirus spowoduje spustoszenie w światowej gospodarce. Na chwilę obecną jego fundusz osiąga 36% roczną stopę zwrotu.
 
Za: The Wall Street Journal (2020-04-03), Juliet Chung, This Hedge Fund Saw Risks of Coronavirus Early. Now It’s Up 36%.

TAGI:

bessakoronawirusprzegląd prasyropa naftowa

Popularne

Zobacz także

↑ na górę