Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

02.04.2020 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. o spadającym oprocentowaniu lokat oraz braku wiary inwestorów w dalsze wzrosty, ale także o spadającej liczbie śmiertelnych ofiar koronawirusa we Włoszech

Powoli spada oprocentowanie lokat

W lutym na kontach bieżących klientów polskich banków znajdowało się 617 mld zł. Na lokatach terminowych było niemal 295 mld zł. Można się spodziewać, że ta druga wartość będzie szybko malała. Banki szybko reagują na obniżki stóp procentowych, zmniejszając oprocentowanie depozytów. Po decyzji Rady Polityki Pieniężnej z 17 marca, obowiązującej od 18 marca, odsetki od lokat terminowych i kont oszczędnościowych zaczęły spadać.

Czytaj również: Banki zmieniają oprocentowanie lokat po decyzji RPP

Za: Parkiet (2020-04-02), Przemysław Szubański, Powoli, ale nieubłaganie maleją bankowe oprocentowania
 

U niektórych hossa

WIG20 zamknął najgorszy kwartał w swojej historii, ale na GPW nie brakowało jednak spółek, które podczas koronawirusowej paniki zwiększyły swoją wartość. O nich w dzisiejszym wydaniu „Pulsu Biznesu”.
 
Za: Puls Biznesu (2020-04-02), Adam Torchała, Bessa nie wszystkich ściągnęła na dno
 

Inwestorom ciężko jest uwierzyć we wzrosty

Wielu inwestorów obserwujących spadki na rynku w pierwszym kwartale 2020 roku nie jest skora do ponownego ulokowania swoich środków w ryzykowne aktywa.
 
Za: Financial Times (2020-04-02), Katie Martin, Coronavirus sell-off leaves investors keeping their distance
 

Promyk nadziei we Włoszech

Dzienna ilość zgonów z powodu zarażenia koronawirusem we Włoszech maleje. Widać również umiarkowany przyrost nowo zarażonych. Liczba śmiertelnych ofiar rośnie jednak w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Wydaje się, że wirus rozprzestrzenia się wolniej m.in. w Niemczech, Holandii i Szwajcarii. Nacisk na szpitalne oddziały intensywnej terapii ustępuje w niektórych najbardziej dotkniętych obszarach, w tym we włoskiej Lombardii.
 
Za: Bloomberg (2020-04-02), Suzi Ring, Europeans See Glimmer of Hope in Italy’s Virus Stabilization
 

Akcje spadają, rosną rentowności obligacji

W środę globalne akcje odnotowały spadki, zaś obligacje skarbowe wzrost wartości w związku z rosnącą obawą o pogorszenie się wpływu epidemii koronawirusa na gospodarkę światową. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA znalazła się wczoraj na poziomie 0,59%.
 
Za: The Wall Street Journal (2020-04-02), Chong Koh Ping, Global Stocks Fall as Treasurys Advance

TAGI:

bessakoronawiruslokaty bankoweprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę