Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

26.03.2020 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. o spadającym oprocentowaniu lokat, likwidacji OFE oraz coraz większej liczbie zarażeń koronawirusem

Koronawirus zatrzymuje likwidację OFE

OFE nie chcą przejść do historii. Miała być ich prywatyzacja, czyli przekazanie zgromadzonych tam pieniędzy oszczędzającym, ale dziś nie wiadomo kiedy i czy w ogóle do tego dojdzie. W dzisiejszym „Parkiecie” rozpatrywany jest też czarny scenariusz, w którym 100% środków zostanie przetransferowanych do ZUS.
 
Za: Parkiet (2020-03-26), Piotr Skwirowski, Koronawirus wstrzymuje likwidację OFE. Co zrobi rząd?
 

Lokaty tanieją

Średnie oprocentowanie nowo zakładanych lokat bankowych w styczniu wyniosło 1,25%. Po obniżce stóp procentowych przez RPP o 0,5 pkt proc. spadnie do ok. 0,75%.
 
Za: Parkiet (2020-03-26), Przemysław Szubański, RPP postanowiła o losie kredytów i lokat terminowych
 

Odwilż na giełdach

Dno obecnego krachu jeszcze przed nami. Ale programy stymulacyjne uruchamiane przez banki centralne i rządy sprawią, że do sezonu wyników powinno być spokojniej.
 
Za: Puls Biznesu (2020-03-26), Kamil Kosiński, Nadchodzi czas wytchnienia na giełdach
 

Zdalne zakładanie PPK

Przesunięcie terminów drugiego etapu PPK nie oznacza konieczności zwlekania z podjęciem decyzji o wdrożeniu programu przez pracodawców, którzy porozumieli się już w tej sprawie z pracownikami. Mogą skorzystać m.in. z możliwości elektronicznego zawierania umów o zarządzanie pracowniczymi planami kapitałowymi.
 
Za: Dziennik Gazeta Prawna (2020-03-26), PPK można założyć później, albo zdalnie
 

Chwila oddechu w Azji

Na rynku akcji podczas sesji azjatyckiej indeksy giełdowe straciły wzrostowy impet, po tym jak euforię wywołaną pakietem pomocowym o wartości 2 bilionów dolarów przyćmiło możliwe zamknięcie stolicy Japonii z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa.
 
Za: Financial Times (2020-03-26), Hudson Lockett, Leo Lewis, Asia-Pacific stocks falter after second day of Wall Street gains
 

Johnson pod presją

Doradca medyczny Borisa Johnsona powiedział, że Wielka Brytania musi wyciągnąć wnioski z doświadczeń innych krajów w zakresie testów koronawirusowych, ostrzegając, że narodowa służba zdrowia może być zbyt mocno przytłoczona przez pandemię. Politycy i media krytykują Johnsona, że brytyjski system testowy pozostaje w tyle za innymi narodami, w tym Niemcami i Koreą Południową.
 
Za: Bloomberg (2020-03-26), Stuart Biggs, Pressure Builds on Boris Johnson Over the U.K.’s Lag in Virus Testing,
 

Koronawirus nie ustępuje

Według danych Johns Hopkins University na całym świecie w środę odnotowano ponad 458 000 przypadków zainfekowania koronawirusem. Zginęło ponad 20 800 osób. Zakażenia we Włoszech wzrosły do 74 386, zbliżając się do rekordowych jak dotąd 81 661 w Chinach.
 
Za: The Wall Street Journal (2020-03-26), Talal Ansari, Newley Purnell, Max Colchester, Coronavirus Cases Surpass 60,000 in U.S.; Spain Death Toll Overtakes China

TAGI:

bessakoronawiruslokaty bankoweprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę