Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

25.03.2020 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. o tąpnięciu wskaźników PMI, słabych wynikach funduszy obligacji rynków wschodzących oraz obniżeniu ratingów niektórych obligacji

High yieldy toną

Kilka tygodni wystarczyło, by fundusze obligacji rynków wschodzących ostro zanurkowały. Fatalne wyniki były efektem splotu kilku czynników i w wielu przypadkach pogrążyły kilkuletnie stopy zwrotu.
 
Za: Parkiet (2020-03-25), Andrzej Pałasz, Fundusze obligacji rynków wschodzących głęboko pod wodą
 

Złoto w górę

Złoto jest jednym z kandydatów do mocniejszego odbicia i to widać już na początku tego tygodnia po działaniach podjętych m.in. przez Rezerwę Federalną. Miejmy nadzieję, że ten ruch pozwoli kontynuować hossę na złocie podobną do tej z lat 2009-11.
 
Za: Puls Biznesu (2020-03-25), Arkadiusz Bebel, Złoto na niepewne czasy
 

Takiej recesji jeszcze nie było

Wskaźnik aktywności gospodarczej w strefie euro spadł do najniższego poziomu od dwóch dekad. Ankiety wypełnione przez przedsiębiorców wskazują, że gwałtownie załamała się koniunktura we Francji i w Niemczech. Wskaźniki PMI z wyprzedzeniem pokazują, co się dzieje w gospodarce. Wczorajsze odczyty dla Europy są fatalne. Pokazują, jak boleśnie szok wywołany epidemią oraz rządowe decyzje o wstrzymaniu pracy wielu branż, już uderzyły w biznes.
 
Za: Dziennik Gazeta Prawna (2020-03-25), Bartek Godusławski, Recesja jest już faktem. Pytanie, jak będzie duża
 

Zmiany w portfelu PPK PKO TFI

PKO TFI, czyli jedyna instytucja prowadząca PPK, która prezentuje co miesiąc skład portfeli, zaprezentowała najświeższe składy funduszy.
 
Za: Parkiet (2020-03-25), Andrzej Pałasz, PKO TFI | Jakie roszady w funduszach PPK
 

Wykupione certyfikaty

Ipopema TFI wykupiło certyfikaty inwestycyjne siedmiu funduszach, które przejęło po dawnym Trigonie TFI – ogłosiło towarzystwo. Co z pozostałymi funduszami po byłym Trigonie TFI, które przejęła Ipopema TFI? O tym w dzisiejszym wydaniu „Parkietu”.
 
Za: Parkiet (2020-03-25), Andrzej Pałasz, Ipopema TFI | Wykup certyfikatów części przejętych funduszy
 

PZU z nagrodą w „Parkiecie”

Kapituła „Parkietu” postanowiła przyznać TFI PZU tytuł „TFI roku”. Firma została nagrodzona dwoma „Złotymi portfelami” za osiągnięte stopy zwrotu w 2019 roku w funduszach: PZU Papierów Dłużnych POLONEZ oraz PZU Dłużny Rynków Wschodzących.
 
Za: Parkiet (2020-03-25), TFI PZU z prestiżowym wyróżnieniem
 

BlackRock prawą ręką Fedu

We wtorek Rezerwa Federalna wykorzystała oddział BlackRock aby zarządzać miliardami dolarów przy zakupach obligacji i papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką. Amerykański bank centralny próbuje w ten sposób złagodzić skutki ekonomiczne i finansowe pandemii koronawirusa.
 
Za: Financial Times (2020-03-25), Jennifer Ablan, Brendan Greeley, Richard Henderson, Federal Reserve taps BlackRock to manage bond purchases

Jest zgoda w senacie

Administracja Trumpa zawarła porozumienie z senackimi demokratami i republikanami w sprawie historycznego pakietu ratunkowego, który ma wynieść ponad 2 biliony dolarów w wydatkach i ulgach podatkowych. Ruch ten ma wzmocnić dotkniętą skutkami pandemii gospodarkę USA i sfinansować ogólnokrajowe prace na rzecz powstrzymania koronawirusa.
 
Za: Bloomberg (2020-03-25), Josh Wingrove, Laura Litvan, Steven T. Dennis, White House, Senators Strike Deal on Massive Stimulus Package

Degradacja ocen kredytowych

Firmy ratingowe dokonały fali obniżek ratingu obligacji korporacyjnych i rządowych. Ponownie oceniają one zdolność pożyczkobiorców do spłaty swoich zobowiązań w związku ze spowolnieniem gospodarczym wywołanym pandemią koronawirusa
 
Za: The Wall Street Journal, Cezary Podkul, Gunjan Banerji, Bond Downgrades Begin Amid Coronavirus Slowdown

TAGI:

hossakoronawirusobligacjeprzegląd prasyzłoto

Popularne

Zobacz także

↑ na górę