Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

20.02.2020 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. o odwołaniu się od decyzji KNF przez Altus TFI, niebezpiecznych wekslach oraz wzroście notowań złota

UOKiK celuje w weksle

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że weksle to kolejna po condohotelach część rynku, która wymaga kampanii ostrzegawczej – Aktualnie prowadzimy jedno postępowanie wyjaśniające. Cały czas analizujemy oferty inwestycji w weksle, nie tylko nieruchomościowe, jeżeli będą podstawy, będziemy wszczynać postępowania – informuje biuro prasowe urzędu.
 
Za: Parkiet (2020-02-20), AR, Weksle na celowniku
 

Skarpeta czy bank?

Terminowe oszczędzanie jest już totalnie nieopłacalne. Średnie oprocentowanie depozytów wyniosło w grudniu ub.r. zaledwie 1,21%. Tymczasem styczniowa inflacja sięgnęła 4,4%. Rodzi się więc pytanie, czy nie lepiej już trzymać pieniędzy przy sobie?
 
Za: Parkiet (2020-02-20), Przemysław Szubański, Mając pieniądze w banku, traci się niewiele mniej niż w domu
 

Banki „rozdają” pieniądze

31 marca Pekao rusza z nową promocją, w której za polecenie znajomego, który otworzy konto w banku, można otrzymać 100zł. Z kolei za otwarcie konta i wykonanie w marcu minimum pięciu transakcji kartą na dowolną kwotę bank BNP Paribas wypłaca 100 zł.
 
Za: Parkiet (2020-02-20), Przemysław Szubański, | Luty – kolejny miesiąc promocji bankowych rachunków
 

Złoto na polskim szczycie

Wyrażona w polskiej walucie wycena kruszcu jest najwyższa w historii. Rosnący kurs to pokłosie trzech czynników: przepływu kapitałów w kierunku bezpiecznych przystani, słabego złotego i nadmiaru pieniądza w globalnym obiegu.
 
Za: Parkiet (2020-02-20), PZ, Kurs złota bije historyczne rekordy
 

Altus nie składa broni

Altus TFI złożyło w Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy, która 4 lutego zakończyła się nałożeniem kary w wysokości 7 mln zł i cofnięciem pozwolenia na wykonywanie działalności w zakresie zarządzania funduszami.
 
Za: Puls Biznesu (2020-02-20), Kamil Zatoński, Altus odwołał się od decyzji KNF

TAGI:

Altus TFIprzegląd prasyWekslezłoto

Popularne

Zobacz także

↑ na górę