Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

17.02.2020 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. wywiad z prezesem Esaliens TFI, a także o spowalniającej polskiej gospodarce oraz rekordowej sprzedaży obligacji indeksowanych inflacją

Prezes Esaliens TFI: ostatnie rekomendacje KNF poszły w dobrą stronę

Tomasz Jędrzejczak wyjaśnia na łamach dzisiejszego wydania gazety „Parkiet” m.in. czego można oczekiwać od firmy po ostatnich zmianach kadrowych, jaki jest cel wprowadzenia nowego funduszu złota oraz co zmieni się w dystrybucji funduszy po ostatnich rekomendacjach Komisji Nadzoru Finansowego.
 
Parkiet (2020-02-17), Andrzej Pałasz, Ofensywa produktowa na jesieni
 

Spowolnienie gospodarcze zastopuje inflację

W styczniu roczna dynamika inflacji w Polsce skoczyła do poziomu 4,4% - najwyższego od ośmiu lat. Większość ekonomistów uspokaja, że wkrótce zacznie ona hamować wraz z gospodarką.
 
Za: Parkiet (2020-02-15), Grzegorz Siemionczyk, Spowolnienie ukróci zapędy przyspieszającej inflacji
 

Wybór funduszu obligacji korporacyjnych

Umiejętność wyboru spółek emitujących obligacje jest jednym z głównych elementów decydujących o końcowych stopach zwrotu funduszy obligacji korporacyjnych. Dziś w „Parkiecie” o tym, jak właściwie podejść do wyboru takiego funduszu.
 
Za: Parkiet (2020-02-17), Emil Szweda, Fundusze | Teoria i praktyka
 

Polacy pożyczają państwu

Styczniowa skłonność Polaków do pożyczania pieniędzy własnemu państwu była nawet wyższa niż latach 2010, 2011 i 2012. Całoroczny popyt na detaliczne obligacje skarbowe zawierał się wtedy w przedziale 2,22-2,45 mld zł. Z kolei styczniowy popyt na detaliczne obligacje skarbowe wyniósł 2,49 mld zł.
 
Czytaj również: Rekordowa sprzedaż detalicznych obligacji skarbowych. Uciekamy przed inflacją
 
Za: Puls Biznesu (2020-02-17), Kamil Kosiński, Polacy pożyczają państwu na potęgę
 

Gospodarka się krztusi

Według opublikowanych w piątek danych GUS w czwartym kwartale PKB Polski zwiększył się zaledwie o 0,2%. Ostatnio tak słabo było trzy lata temu.
 
Za: Dziennik Gazeta Prawna (2020-02-17), Marek Chądzyński, Gospodarka się krztusi
 

OFE do likwidacji

W nocy z czwartku na piątek Sejm uchwalił ustawę, która ostatecznie zlikwiduje otwarte fundusze emerytalne. Teraz ustawa trafi do Senatu. Ustawa ma wejść w życie 1 czerwca.
 
Za: Parkiet (2020-02-15), OFE zgaszone
 

Limit rynku obligacji

Przez dwie dekady obligacje były bezpieczną przystanią dla inwestorów, zwykle podążając w odwrotnym kierunku do notowań kursów akcji w krótkim terminie oraz przynosząc solidne zyski w długim. Jednak, jak czytamy w dzisiejszym „WSJ”, istnieje powód, dla którego ta sytuacja może dobiegać końca.
 
Za: The Wall Street Journal (2020-02-17), James Mackintosh, The Bond Market Might Finally Be Nearing Its Limit
 

Negocjacje Wielkiej Brytanii

Biuro premiera Borisa Johnsona oznajmiło, że nie chce, aby Unia Europejska stosowała specjalne ulgi w relacjach handlowych z Wielką Brytanią, lecz traktowała ją tak, jak każde inne państwo spoza wspólnoty. Bez względu na wyniki negocjacji dotyczących warunków opuszczenia Unii, brytyjscy konsumenci najprawdopodobniej doznają wzrostu cen towarów importowanych z Unii Europejskiej.
 
Za: Bloomberg (2020-02-17),  Sam Unsted, Kat Van Hoof, Five Things You Need to Know to Start Your Day
 

Japońska gospodarka kurczy się

Ze względu na podniesienie przez japoński rząd podatku konsumpcyjnego, produkt krajowy brutto w ujęciu zannualizowanym spadł w czwartym kwartale o 6,3%.
 
Za: Financial Times (2020-02-17), Robin Harding, Japan’s GDP shrinks at 6% rate after consumption tax hike

TAGI:

ESALIENS TFIinflacjaobligacje.plprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę