Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

07.02.2020 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. o przewidywaniach ekspertów dotyczących akcji rynków rozwiniętych, coraz większej liczbie zarażeń koronowirusem oraz ucieczce prywatnych inwestorów do gotówki

Kup akcje rynków rozwiniętych

Tak przynajmniej twierdzą eksperci od funduszy inwestycyjnych. Jeśli jakieś akcje mają stracić przez koronawirusa, to z rynków wschodzących – przekonują. Amerykańska gospodarka pozostaje wciąż silna.
 
Za: Parkiet (2020-02-07), Andrzej Pałasz, „Rzuć wszystko” i kup akcje rynków rozwiniętych
 

Jakość życia rośnie wolniej niż PKB

Tylko w Stanach Zjednoczonych wzrost realnych zarobków rósł szybciej od PKB, i to aż o 5,2%, podczas gdy we Francji to PKB wyprzedzało wynagrodzenia aż o 5,4%. Według socjologów i politologów to właśnie brak poprawy realnej jakości życia zachodnich społeczeństw, mimo ogólnej poprawy sytuacji gospodarczej, stanowi źródło gwałtownego wzrostu popularności populistycznych ugrupowań politycznych.
 
Za: Puls Biznesu (2020-02-07), Marcel Lesik, Od kryzysu jakość życia nie nadąża za PKB
 

Problemy finansowe

Główny kłopot bankowców to obniżająca się dochodowość biznesu. Wpływają na to wysokie wymogi kapitałowe, które z jednej strony podnoszą bezpieczeństwo sektora, ale z drugiej sprawiają, że dziś niemożliwe jest osiąganie takiej stopy zwrotu z kapitału jak w przeszłości.
 
Za: Dziennik Gazeta Prawna (2020-02-07), Anna Ochremiak, Problemy w naszych finansach
 

Amerykańskie akcje rosną po obniżeniu ceł przez Chiny

Akcje amerykańskich emitentów rosły w czwartek po tym, jak Chiński rząd ogłosił, że może zmniejszyć cła na importowane towary z USA o wartości 75 mld dolarów.
 
Za: The Wall Street Journal (2020-02-07), Avantika Chilkoti, Akane Otani, U.S. Shares Gain After China Tariff Relief
 

Coraz więcej zachorowań

Liczba zarażonych koronowirusem wzrosła do 31 tysięcy osób. Chińscy obywatele zaczynają się burzyć na swój komunistyczny rząd po śmierci znanego lekarza, który został ukarany za to, że ostrzegł społeczeństwo przed wybuchem epidemii wirusa.
 
Za: Bloomberg (2020-02-07), Michelle Cortez, Isabel Reynolds, Christopher Palmeri, Charlie Zhu, Kari Soo Lindberg, Will Davies, K Oanh Ha, Iain Marlow, Yoshiaki Nohara, John Harney, Eric Pfanner, China Deaths Rise to 636; Cruise Ship Cases Triple: Virus Update
 

Prywatni inwestorzy uciekają do gotówki

Inwestorzy prywatni wypłacili w tygodniu kończącym się 29 stycznia 6,6 mld dolarów z amerykańskich funduszy akcji. Również w Wielkiej Brytanii widać, że inwestorzy uciekają do gotówki, gdyż według danych platformy funduszowej Interactive Investor od czasu referendum ws. brexitu średnie saldo gotówki na rachunkach inwestycyjnych podwoiło się do £12,548 w styczniu 2020.
 
Za: Financial Times (2020-02-07), Jennifer Ablan, Madison Darbyshire, Spooked UK and US
investors retreat to cash

TAGI:

fundusze akcji europejskich rynków rozwiniętychPKBprzegląd prasywojna handlowa

Popularne

Zobacz także

↑ na górę