Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

31.01.2020 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy o pracach nad ustawą o przekształceniu OFE, przyczynacjh i skutkach brexitu oraz popularności ETF-ów

Prace nad ustawą o OFE trwają

Trwają prace w komisjach sejmowych nad ustawą o przekształceniu OFE w SFIO. Do pierwotnych założeń wprowadzono pewne zmiany. — Zredukowane zostały limity zaangażowania w akcje polskie dla SFIO przekształconych z OFE, a dodatkowo odsunięty w czasie został okres objęcia tych funduszy rygorem limitów inwestycyjnych dla funduszy inwestycyjnych. Dzięki tej pierwszej poprawce przekształcone OFE nie będą musiały dokupować akcji, pozbawiając się mniej płynnych instrumentów po to tylko, by wkrótce potem zacząć te akcje sprzedawać — komentuje Małgorzata Rusewicz, prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych oraz Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.

Za: Puls Biznesu (2020-01-31), Kamil Kosiński, Wydłuża się okres ubezwłasnowolnienia OFE
Parkiet (2020-01-31), Piotr Skwirowski, Giełda ma zyskać, a nie stracić na likwidacji OFE

Brexit już dziś

Dziś o północy Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej opuści Unię Europejską. Po 47 latach członkostwa i 3,5 roku od referendum proces wychodzenia z UE kończy się. Więcej o powodach i skutkach brexitu w „Pulsie Biznesu”.

Za: Puls Biznesu (2020-01-31), Marcel Lesik, Brexit groził nam od lat

W Europie trwa boom na ETF-y

Aktywa funduszy ETF notowanych na europejskich giełdach przekroczyły na koniec ubiegłego roku 1 bln USD, a w ciągu 12 miesięcy napłynęło do nich rekordowe 125 mld USD. Trend ten jest obecny również w Polsce. Wzięciem cieszą się ETF-y i fundusze indeksowe.

Za: Puls Biznesu (2020-01-31), Marek Wierciszewski, Pasywne inwestowanie podbija rynki

 

TAGI:

BrexitIZFiAOFEprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę