Przegląd prasy

24.01.2020 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. o przejętych funduszach po Lartiq TFI, ustawie o przekształceniu OFE oraz wpływie chińskiej epidemii na indeksy akcji

Fundusze po Lartiq TFI przejęte

Proces przejmowania funduszy po Lartiq TFI przez inne towarzystwa zakończył się przed upływem ustawowego terminu i tylko jeden z funduszy, tj. Trigon XXII FIZ, zostanie zlikwidowany. 30 funduszy zostało przejęte przez Ipopema TFI, a po jednym przejął Skarbiec TFI, AgioFunds TFI oraz Rockbridge TFI.
 
Za: Parkiet (2020-01-24), Andrzej Pałasz, Ipopema TFI zgarnia najwięcej tortu
Puls Biznesu (2020-01-24), Kamil Zatoński, Aktywa z Lartiq TFI już rozparcelowane
 

PFR chce wykorzystać stopy zwrotu funduszy PPK

Polski Fundusz Rozwoju jest zadowolony z krótkoterminowych wyników funduszy PPK i zamierza je wykorzystywać w kampanii promującej ten program.
 
Za: Parkiet (2020-01-24), Piotr Skwirowski, Dobre wyniki funduszy zachęcą do PPK?
 

Quercus chce by Altus skupił akcje

Quercus TFI, który jest jednym z głównych akcjonariuszy Altus TFI. Teraz liczy, że towarzystwo przeznaczy środki na skup akcji własnych.
 
Za: Parkiet (2020-01-24), Andrzej Pałasz, Quercus chce skupu
 

Była prezes Skarbiec TFI w radzie Ipopemy

Ewa Radkowska-Świętoń została powołana do rady nadzorczej Ipopemy Securitires.
 
Za: Puls Biznesu (2020-01-24), Kamil Zatoński, Znane nazwisko w radzie Ipopemy
 

Promocja w TFI PZU

Nowi klienci TFI PZU, którzy przez rok systematycznie będą kupować za 500 zł miesięcznie jednostki funduszy z platformy inPZU, na koniec tego okresu otrzymają dodatkowo 500 zł brutto premii.
 
Za: Puls Biznesu (2020-01-24), Kamil Zatoński, Plus 500 od TFI PZU
 

Reforma OFE – wszystko, co trzeba wiedzieć

Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej, tłumaczy szczegóły projektu ustawy o przekształceniu OFE.
 
Za: Puls Biznesu (2020-01-24), Kamil Kosiński, Rząd: ratujemy OFE przed suwakiem
 

Drożyzna?

Odczucie wzrostu cen jest subiektywne. Dla kogoś, kto uwielbia kotlety schabowe, trwa od kwietnia ubiegłego roku, gdy zaczęły rosnąć ceny wieprzowiny – i dziś ceny są wyższe niż przed rokiem o mniej więcej jedną trzecią. Ale obiektywnie, przykładając statystyczną miarę, inflacja wynosi dziś 3,4 proc. To wskaźnik nadal mieszczący się w dopuszczalnym paśmie odchyleń od celu inflacyjnego NBP (2,5 proc. plus/minus 1 punkt).
 
Za: Dziennik Gazeta Prawna (2020-01-24), Marek Chądzyński, Kto jest winien wzrostowi cen
 

EBC pozostawi stopy bez zmian

EBC zasygnalizował, że w najbliższym czasie pozostawi stopy procentowe na niezmienionym poziomie, pomimo obaw dotyczących stosowania niekonwencjonalnych narzędzi polityki monetarnej. Na decyzję banku centralnego wpływ ma rosnące napięcie w kwestii handlu zagranicznego, który ściąga w dół skierowaną na eksport gospodarkę wspólnoty.
 
Za: The Wall Street Journal (2020-01-24), Tom Fairless, ECB Indicates It Will Leave Negative Rates In Place for Some Time
 

Ceny akcji spadają wśród obaw związanych z chińską epidemią

Ceny akcji na giełdach azjatyckich spadały wraz z pogarszającymi się nastrojami inwestorów wywołanymi rozprzestrzenianiem się śmiertelnego koronawirusa.
 
Za: Bloomberg (2020-01-24), Adam Haigh, Stocks Drift Amid Ongoing Virus Concern: Markets Wrap

TAGI:

ChinyEBCIpopema TFILartiq TFIprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę