Przegląd prasy

20.01.2020 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. o pomocnej dłoni BFG wyciągniętej w stronę PBS, wzroście popytu na obligacje indeksowane inflacją oraz powrocie banków na rynek repo

W 2020 wykupione będą obligacje za blisko 7 mld zł z rynku Catalyst

Jest to kwota o prawie 6 mld mniejsza niż przed rokiem. Dzięki temu emitenci myślący o refinansowaniu znajdują się w dużo lepszej sytuacji.
 
Za: Parkiet (2020-01-20), Emil Szweda, Na refinansowanie aktywów wystarczy. Czy pojawi się nadwyżka popytu?
 

BFGF ratuje PBS

Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął przymusową restrukturyzację Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku. Działalność PBS została tymczasowo zawieszona. Wznowienie obsługi klientów jest planowane na wtorek – taki komunikat ujrzeli klienci PBS, którzy w piątek chcieli dostać się na stronę banku.
 
Za: Puls Biznesu (2020-01-20), Karolina Wysota, BFG rzucił PBS koło ratunkowe
 

Wzrósł popyt na obligacje indeksowane inflacją

W roku 2019 wśród inwestorów indywidualnych rósł popyt na obligacje oszczędnościowe, których oprocentowanie oparte jest o inflację - poinformował wiceminister finansów Piotr Nowak.

Za: Puls Biznesu (2020-01-20), PAP, Nowak: wzrósł popyt na obligacje indeksowane inflacją
 

Kiedy wpłaty na PPK są kosztem?

Jeżeli pracodawca odprowadzi składki na pracownicze plany kapitałowe w ustawowym terminie, to odliczy je od przychodów w miesiącu, za który należne jest wynagrodzenie pracownika. Tak wynika z odpowiedzi udzielonej na pytanie DGP przez Ministerstwo Finansów. O szczegółach w dzisiejszym wydaniu gazety
 
Za: Dziennik Gazeta Prawna (2020-01-20), Katarzyna Jędrzejewska, Ministerstwo wyjaśniło, kiedy wpłaty na PPK są kosztem
 

Banki na całym świecie powróciły na rynek repo

Światowe banki coraz chętniej sięgają po krótkoterminowy kapitał z rynku repo, bardziej niż z depozytów swoich klientów – wynika z danych przedstawionych przez Radę Stabilności Finansowej. Pożyczki repo wzrosły o 21% w 2018 roku do poziomu 5,9 bln dolarów.
 
Za: The Wall Street Journal (2020-01-20), ,Global Banks Rush Back Into Repo Markets
 

Większość pieniędzy w rękach najbogatszych

Jeden procent najbogatszych osób posiada dwa razy więcej pieniędzy niż reszta ludzi razem wziętych – przedstawia międzynarodowa organizacja humanitarna Oxfam.
 
Za: Bloomberg (2020-01-20), Marc Daniel Davies, The World’s 2,153 Billionaires Are Richer Than 4.6 Billion People, Says Oxfam,
 

Dlaczego banki pożyczają pieniądze z europejskiego rynku obligacji

Ultra niskie stopy procentowe i zmniejszony zysk z działalności tradigowej sprawia, że banki na całym świecie korzystają z okazji wypuszczania obligacji na europejskim rynku.
 
Za: Financial Times (2020-01-20), Philip Stafford, Why banks are bowing out of Europe’s bond markets

TAGI:

obligacjePPKprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę