Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

14.01.2020 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. o spadających cenach złota, szybszej realizacji zleceń w PKO TFI oraz większej świadomości ekologicznej i społecznej w Chinach

Złoto jak Ikar

W środę wycena złota przez moment przebiła psychologiczny poziom 1600 dolarów za uncję. Była to pierwsza tego typu sytuacja od 2013 r. Jeszcze jednak tego samego dnia rynek wykonał zwrot. Obecnie cena złota znajduje się na poziomie poniżej 1540 dolarów za uncję.
 
Za: Parkiet (2020-01-14), Przemysław Tychmanowicz, 1600 dolarów po raz pierwszy. Czy ktoś da więcej?
 

Mniejsze towarzystwa mają ciężej

Mimo w większości pozytywnych wyników inwestycyjnych funduszy Skarbca TFI w grudniu, łączne aktywa pod zarządzaniem towarzystwa w ostatnim miesiącu 2019 r. spadły do poziomu 3636,2 mln zł na koniec miesiąca. Miesiąc wcześniej było to 3733,8 mln zł.
 
Za: Parkiet (2020-01-14), Andrzej Pałasz, Słabiej w Skarbcu
 

PKO TFI konkuruje szybkością realizacji zleceń

Największe detaliczne TFI przyspieszyło realizację zleceń klientów. Odkupienia i wszelkiego rodzaju konwersje między funduszami PKO TFI od 10 stycznia 2020 r. są realizowane jeszcze w dniu złożenia zlecenia, jeśli dotrze ono do agenta transferowego przed godziną 15.
Za: Puls Biznesu (2020-01-14), Kamil Kosiński, W 2020 r. klientom TFI będzie lepiej

 

Najbliższa korekta może być okazją do kupna

Uważamy, że większa korekta — o ile wystąpi — nie powinna stanowić zagrożenia dla głównego trendu wzrostowego, który powinien trwać do drugiej połowy 2020 r. — uważają zarządzający Opoka TFI w kontekście akcji globalnych. Prezes towarzystwa, Tomasz Tarczyński, uważa, że rynki akcji w Japonii, Indiach, Korei Płd. i Niemczech mogą urosnąć jeszcze od 7% do 20%.
 
Za: Puls Biznesu (2020-01-14), Kamil Zatoński, Z rynku akcji docierają sygnały kupna
 

Czy warto pracować dłużej?

Dłuższa praca się opłaca – to główny wniosek, jaki nasuwa się po analizie danych o emeryturach z ZUS.. Osoby z rekordowymi świadczeniami były aktywne zawodowo przez wiele lat. Dokumentuje to zarówno staż – na ogół od 50 do ponad 60 lat, jak i wiek przejścia na emeryturę. Seniorzy o wysokich dochodach przechodzili na garnuszek ZUS sporo po przekroczeniu wieku emerytalnego – od ukończenia 73 lat do nawet 81. Efekt? Świadczenia w wysokości od kilkunastu do ponad 22 tys. zł.
 
Za: Dziennik Gazeta Prawna (2020-01-14), Grzegorz Osiecki, Wyjątki potwierdzające regułę

 

Manipulator no more

Departament Skarbu USA oficjalnie przestał nazywać Chiny „manipulatorem walutowym” na dwa dni przed rozpoczęciem negocjacji pomiędzy Pekinem a Washingtonem dotyczących pierwszej fazy porozumienia pomiędzy dwoma państwami.
 
Za: The Wall Street Journal (2020-01-14), Joshua Zumbrun, U.S. Drops China’s Currency Manipulator Label Ahead of Trade Deal
Bloomberg (2020-01-14), Saleha Mohsin, U.S. Drops China as Currency Manipulator Ahead of Trade Deal
 

ESG również w Chinach

Chińskie władze zwracają uwagę przedsiębiorców na stosowanie w większym zakresie standardów społecznego i ekologicznego zarządzania. Prezydent kraju, Xi Jinping, nawołuje do rozwijania „zielonych finansów”, aby przyciągnąć do kraju więcej inwestycji zagranicznych.
 
Za: Financial Times (2020-01-14), Patrick Temple-West, Nian Liu, Chinese companies get to grips with tougher ESG disclosures

TAGI:

ChinyESGOpoka TFIPKO TFIprzegląd prasyzłoto

Popularne

Zobacz także

↑ na górę