Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

10.01.2020 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy między innymi o bliskim końcu OFE, obciążających obowiązkach związanych z PPK oraz opinii członków Fed co do przyszłości polityki monetarnej

Plany MCI

Rok 2020 powinien być rokiem nowych inwestycji w funduszu MCI.EuroVentures. –Będziemy się skupiać w większym stopniu na regionie Europy Środkowo-Wschodniej – zapowiada Ewa Ogryczak z zarządu MCI Capital. Sygnalizuje, że MCI.EuroVentures może przeprowadzić 2-3 transakcje w najbliższych kwartałach, angażując się w dojrzałe, dochodowe spółki, powiązane z gospodarką cyfrową.
 
Za: Parkiet (2020-01-10), Katarzyna Kucharczyk, MCI planuje nowe inwestycje
 

Koniec OFE coraz bliższy

Sejm odrzucił w czwartek wnioski opozycji o wyrzucenie do kosza rządowego projektu ustawy, która ostatecznie ma rozwiązać problem OFE. Oznacza to, że teraz posłowie będą pracować nad projektem w sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Projekt zakłada, że pieniądze zgromadzone dziś w otwartych funduszach emerytalnych zostaną przeniesione na indywidualne konta emerytalne członków tych funduszy lub na ich konta w ZUS, jeśli tak zdecydują.
 
Za: Parkiet (2020-01-10), Piotr Skwirowski, Likwidacja OFE coraz bliżej
 

PPK obciążą biznes

Według badania Business Centre Club, 65,9% ankietowanych uznało obowiązki związane z wdrażaniem Pracowniczych Planów Kapitałowych za jedno z głównych w tym roku obciążeń dla przedsiębiorców wynikających z nowych przepisów.
 
Za: Puls Biznesu (2020-01-10), Iwona Jackowska, PPK przoduje na liście obciążeń biznesu
 

Członkowie Fedu za utrzymaniem stóp na obecnym poziomie

James Bullard i Neel Kashkari opowiedzieli się za utrzymaniem stóp procentowych amerykańskiego banku centralnego na stałym poziomie. Kashkari podczas wywiadu dla Fox Business Network wspomniał również, że opowiedziałby się za „większym poluzowaniem” jeśli inflacja słabłaby dalej, a oczekiwania inflacyjne byłyby wciąż coraz mniejsze.
 
Za: The Wall Street Journal (2020-01-10), Michael S. Derby, Fed’s Bullard, Kashkari Favor Holding Interest Rates Steady
 

Raport o zatrudnieniu w USA

Dziś inwestorom ukaże się raport za grudzień 2019 roku informujący o stanie amerykańskiego rynku pracy. Prognozy przewidują, że na rynku pojawiło się 160 tysięcy nowych miejsc pracy. Jeśli oczekiwania okazałyby się prawdziwe, ogólna liczba nowozatrudnionych w 2019 roku wyniosłaby ponad 2 miliony.
 
Za: Bloomberg (2020-01-10), Celeste Perri, Five Things You Need to Know to Start Your Day
 

Kolejne zwolnienia w sektorze finansowym

Firma UBS przygotowuje się do zwolnienia ponad 500 pracowników w dziale zarządzania majątkiem, by polepszyć swoje wyniki finansowe. Jest to 2% wszystkich miejsc pracy w UBS.
 
Za: Financial Times (2020-01-10), Stephen Morris, UBS to cut 500 jobs in wealth management overhaul

TAGI:

FEDMCIOFEprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę