Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

03.01.2020 | analizy.pl
Dziś w prasie przeczytamy o izbach gospodarczych i ewentualnym planie ich połączenia, a także o polskich obligacjach skarbowych, których systematycznie pozbywają się zagraniczni inwestorzy

Izby gospodarcze nie połączą się w jeden podmiot

Szanse, że izby gospodarcze zrzeszające różne strony rynku kapitałowego, połączą siły, są zerowe – czytamy w dzisiejszym „Parkiecie”. Pomysł powstania jednej izby zamiast kilku (Izby Domów Maklerskich, Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami czy Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych), nie jest nowy. Ale jak mówią ich przedstawiciele, mimo że wszystkie grają do jednej bramki, to każda ma po drodze nieco inne priorytety.

Za: Parkiet (2020-01-03), Przemysław Tychmanowicz, Razem, a jednak wciąż osobno

Polskie skarbówki niepopularne za granicą

Inwestorzy zagraniczni stopniowo, od połowy 2017 roku, pozbywają się polskich obligacji skarbowych, czytamy w dzisiejszym „Parkiecie”. Dwa i pół roku temu w ich rękach były papiery za blisko 212 mld zł, podczas gdy z końcem listopada 2019 r. ich wartość sięgała 158 mld zł. Równocześnie, towarzystwa funduszy inwestycyjnych dokupują polskie skarbówki, co wynika z wysokich napływów do funduszy dłużnych. W sumie na koniec listopada w funduszach były obligacje skarbowe za 66,3 mld zł.

Za: Parkiet (2020-01-03), Zagranica nadal pozbywa się polskich obligacji. Kupują TFI

Ceny ropy rosną po ataku Amerykanów na irańskiego generała

Ropa odmiany Brent przebiła poziom 68 dol. za baryłkę, po tym jak świat obiegła wiadomość o zabiciu przez Amerykanów jednego z kluczowych irańskich generałów w nalocie powietrznym. – To prowokacja i agresywny pokaz siły, który może być początkiem nowej wojny na Bliskim Wschodzie – czytamy dziś w „Bloombergu”.

Za: Bloomberg (2020-01-03), Saket Sundria, Oil Jumps as U.S. Strike on Iran General Raises Conflict Fears

TAGI:

IDMIZFiAobligacje skarboweprzegląd prasyPTEropa naftowa

Popularne

Zobacz także

↑ na górę