Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

12.12.2019 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. o wyborach parlamentarnych w Wlk. Brytanii, aktywach w funduszach inwestycyjnych i pierwszym posiedzeniu nowego prezesa w Europejskiego Banku Centralnego

Aktywa funduszy wzrosły

Kapitał pod zarządzaniem funduszy inwestycyjnych zwiększył się o ponad 2 mld zł w ubiegłym miesiącu. Bilans sprzedaży do funduszy wyniósł 0,7 mld zł. Powodzeniem cieszyły się fundusze dłużne. Zwyżkę aktywów zanotowała niemal każda z głównych kategorii funduszy, wyjątkiem były fundusze surowców.

Za: Parkiet (2019-12-12), Andrzej Pałasz, Aktywa funduszy znów większe
 

IKE i IKZE na ostatnią chwilę

W listopadzie oraz w grudniu mieliśmy do czynienia z większym zainteresowaniem rachunkami IKE i IKZE w domach maklerskich. Z najnowszych danych Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych wynika, że w listopadzie w skali całego rynku liczba prowadzonych rachunków maklerskich zwiększyła się o 2,5 tysiąca.

Za: Parkiet (2019-12-12), Przemysław Tychmanowicz, Inwestycje w IKE i IKZE na ostatnią chwilę
 

Aramco warte ponad 2 biliony

Akcje Saudi Aramco ponownie drożały o maksymalnie dopuszczalne 10% w czwartek na początku sesji na saudyjskiej giełdzie Tadawul, donosi Reuters. Dalszy wzrost kursu spowodował, że Saudi Aramco osiągnęło 2 bln dolarów kapitalizacji.

Za: Puls Biznesu (2019-12-12), Marek Druś, Saudi Aramco osiągnęło 2 bln USD kapitalizacji

Długi częściowo odpuszczone

Co najmniej 40,5 mln zł nominalnej wartości obligacji nie będzie musiał oddawać GetBack właścicielom Quercus TFI. To konsekwencja ugody, jaką 11 grudnia 2019 r. zawarł GetBack z Quercus TFI i Q1 FIZ.

Za: Puls Biznesu (2019-12-12), Kamil Kosiński, Quercus odpuścił GetBackowi najwięcej
Parkiet (2019-12-12), Andrzej Pałasz, GetBack odda mniej niż połowę długu wobec towarzystwa
 

„Get brexit done”

Brytyjczycy dzisiaj głosują, aby wybrać nowy parlament. Jeśli wygrają konserwatyści z Borisem Johnsonem na czele, pod koniec stycznia Wielka Brytania prawdopodobnie opuści Unię Europejską. Jeśli jednak przewaga torysów będzie nieduża lub nie będą w stanie samodzielnie rządzić, politykę nad Tamizą czekają kolejne miesiące rozwodowego chaosu.

Za: Dziennik Gazeta Prawna (2019-12-12), Jakub Kapiszewski, Wielkie wybory w Wielkiej Brytanii. Boris Johnson mówi „sprawdzam”

Pierwsze posiedzenie EBC z nową szefową

Christine Lagarde odbędzie dzisiaj swoje pierwsze posiedzenie w Europejskim Banku Centralnym. Decyzja w sprawie stóp procentowych ma zostać podjęta o 13:45 czasu środkowoeuropejskiego. Na konferencji prasowej, która odbędzie się po posiedzeniu, prezes EBC przedstawi swoją strategię dotyczącą polityki monetarnej. Inwestorzy nie wiedzą, czego się spodziewać, bo nowa szefowa EBC niewiele mówi o swoich zamiarach co do polityki monetarnej strefy euro.

Za: Bloobmerg (2019-12-12), Piotr Skolimowski, Lagarde Leaves Draghi’s Shadow for ECB Debut: Decision Day Guide

TAGI:

BrexitEBCIKEIKZEprzegląd prasyQuercus TFI

Popularne

Zobacz także

↑ na górę