Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

05.12.2019 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. o partycypacji w programie PPK, obietnicach brytyjskiego premiera oraz stymulacji fiskalnej w Japonii

Nadzieja na umowę

Poprawę nastrojów po wtorkowej, spadkowej sesji przyniosły doniesienia agencji Bloomberga, że amerykańsko-chińska umowa handlowa „pierwszej fazy” jest bliska. Agencja Bloomberga doniosła, powołując się na swoich informatorów, że amerykańscy negocjatorzy spodziewają się uzgodnienia umowy z Chinami przed 15 grudnia.
 
Za: Parkiet (2019-12-05), HK, Jest nadzieja na umowę
 

Stopy procentowe bez zmian do 2022 roku

Stopa referencyjna NBP wynosi nadal 1,5%. Prezes NBP Adam Glapiński uważa, że stopy procentowe pozostaną w Polsce bez zmian do końca jego kadencji, tj. 2022 roku.
 
Za: Parkiet (2019-12-05), GS, RPP pozostaje niewzruszona
 

Stymulacja w Japonii rzędu 120 mld dolarów

Według doniesień agencji Reuters japoński rząd ogłosił pakiet fiskalny równowartości 120 mld dolarów. Ma on stymulować wzrost gospodarczy hamowany globalnym spowolnieniem i zakończeniem inwestycji związanych z przygotowaniami do olimpiady w Tokio w 2020 roku.

Za: Puls Biznesu (2019-12-05), Marek Druś, Rząd Japonii ogłosił stymulację fiskalną wartości 13 bln JPY

Milion w PPK

Szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys poinformował na Twitterze, że pierwszy milion uczestników zapisało się do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Dodał, że liczba ta codziennie rośnie, a partycypacja na I etapie będzie znana do połowy grudnia.

Za: Puls Biznesu (2019-12-05), PAP, Borys: milion uczestników zapisało się do Pracowniczych Planów Kapitałowych

ESG na topie

Fundusze odpowiedzialnego inwestowania to najbardziej dynamicznie rozwijający się segment globalnej branży zarządzania aktywami. Strategie ESG odpowiadają za 10-15% zarządzanych globalnie aktywów. Skąd bierze się boom w popularności odpowiedzialnego inwestowania? O tym w dzisiejszym wydaniu Pulsu Biznesu
 
Za: Puls Biznesu (2019-12-05), Marek Wierciszewski, Odpowiedzialne inwestowanie rozpycha się na rynku
 

Obietnice Johnsona

Premier Wielkiej Brytanii Minister Boris Johnson obiecuje doprowadzić brexit do końca i obniżyć podatki w przeciągu 100 dni po wyborach, które odbędą się 12 grudnia. Oprócz tego zapewnia obywateli o większych wydatkach na obronność, więcej finansowania dla szkół i nowych regulacjach dotyczących imigracji.
 
Za: Bloomberg (2019-12-05), Alex Morales, Boris Johnson Promises Brexit, a Budget, and New Laws in 100 Days
 

Francuzi przeciwko reformom

Setki tysięcy francuskich robotników będzie maszerować dziś środkiem Paryża w pierwszy dzień protestu przeciwko planowanym reformom emerytalnym. Przewiduje się, że będzie to jeden z największych marszów we Francji od 25 lat.
 
Za: Financial Times (2019-12-05), Victor Mallet, France braced for mass strikes and protests over pension reform
 

Coraz więcej firm traci

Odsetek firm w indeksie S&P500, które odnotowują coraz mniejsze zyski rośnie od trzech kwartałów. W trzecim kwartale 2019 roku zarobki tych firm skurczyły się o ok. 2,3% kwartał do kwartału. Jest to najwyższy poziom od 2009 roku.
 
Za: The Wall Street Journal (2019-12-05),

TAGI:

bessaBrexitESGFrancjaJaponiaPPKprzegląd prasyRPPwojna handlowa

Popularne

Zobacz także

↑ na górę