Przegląd prasy

25.11.2019 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. o liczbie działających funduszy, zakładzie największego funduszu hedgingowego na świecie oraz postanowieniu chińskiego rządu, dotyczącego zwiększenia kar za kradzież wartości intelektualnej

Największy fundusz hedgingowy obstawia spadek cen akcji

Bridgewater Associates LP, największy na świecie fundusz hedgingowy, otworzył pozycję wynoszącą 1,5 mld dolarów na opcjach. Zakład obstawia spadek wartości cen akcji na całym świecie do marca 2020 roku. Mimo otwarcia tej pozycji założyciel firmy mówi, że całościowa ekspozycja Bridgewater na rynek akcji nie jest negatywna.
 
Za: The Wall Street Journal (2019-11-22), Juliet Chung, Gunjan Banerji, Bridgewater Makes $1.5 Billion Options Bet on Falling Market
 

Dzięki PPK liczba otwartych funduszy rośnie

Wprowadzenie pracowniczych planów kapitałowych spowolniło pracę w TFI w przypadku pozostałej, tradycyjnej oferty. Nie licząc funduszy działających w ramach PPK, liczba funduszy otwartych praktycznie w ciągu roku się nie zmieniła. W tym roku monitorowane przez portal analizy.pl towarzystwa uruchomiły już 85 nowych funduszy, zlikwidowano aż 120, jednak większość z nich było funduszami zamkniętymi. Jeśli chodzi o fundusze inwestycyjne otwarte oraz specjalistyczne fundusze otwarte, to od stycznia powstało 75 takich strategii, jednak ponad połowa z nich to fundusze założone pod pracownicze plany kapitałowe (uwzględniając tylko fundusze, które są już notowane). Z drugiej strony towarzystwa funduszy inwestycyjnych zamknęły 27 strategii skierowanych do szerokiego grona inwestorów.
 
Za: Parkiet (2019-11-25), Andrzej Pałasz, Liczba funduszy otwartych rośnie, ale tylko dzięki PPK

Ranking IKE i IKZE w „Pulsie Biznesu”

„Puls Biznesu” przygotował ranking TFI, oferujących indywidualne konta z możliwością inwestycji w fundusze. Na podium zestawienia znalazły się NN Investment Partners TFI, AXA TFI i Investors TFI. Pod uwagę nie były brane historyczne wyniki zarządzania. W całym rankingu znalazło się 16 towarzystw.
 
Za: Puls Biznesu (2019-11-25), Kamil Zatoński, Oto najlepsze funduszowe konta emerytalne

Zmiana w OFE rozbudziła zainteresowanie IKE i IKZE

Trzecia w ostatnich 20 latach poważna zmiana powszechnego systemu emerytalnego rozbudziła zainteresowanie indywidualnymi formami oszczędzania na starość. Fundusze inwestycyjne oparte na IKE i IKZE mają często znacząco inne parametry niż produkty sprzedawane na zasadach ogólnych, przez co oszczędzanie lub inwestowanie na nich na emeryturę, staje się bardziej efektywne. O korzyściach płynących z indywidualnych kont w dzisiejszym wydaniu „Pulsu Biznesu”.
 
Za: Puls Biznesu (2019-11-25), Kamil Kosiński, IKE i IKZE mają swoje niuanse
 

ESG to nowy standard

Z szefową organizacji PRI na kraje skandynawskie Europę Centralną i Wspólnotę Niepodległych Państw, Yulią Shafranovą, rozmawiał przedstawiciel gazety „Parkiet”, Hubert Kozieł. Odpowiadała ona na pytania o działalności jej organizacji, istotności stosowania standardów ESG podczas inwestycji i ich wpływu na wyniki zarządzania.
 
Za: Parkiet (2019-11-25), Hubert Kozieł, Odpowiedzialne inwestowanie kreuje wartość na rynkach

Chiny podnoszą kary za kradzież wartości intelektualnej

W ramach porozumienia między USA a Chinami, rząd Państwa Środka postanowił podnieść kary za kradzież wartości intelektualnej.
 
Za: Bloobmerg (2019-11-25), Li Liu, China to Raise Penalties on IP Theft in Trade War Compromise
 

Akcje w Hong Kongu rosną ze względu na nowe nadzieje związane z wojną handlową

Indeks Hang Seng osiągnął dziś najwyższą stopę zwrotu od sześciu tygodni ze względu na wznowione nadzieje dotyczące porozumienia w sprawie wojny handlowej na linii USA-Chiny, po tym jak chiński rząd zadeklarował zwiększenie kar za kradzież wartości intelektualnej.
 
Za: Financial Times (2019-11-25), Daniel Shane, Hong Kong stocks rise on new trade hope and local election result

TAGI:

bessaESGIKEIKZEPPKprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę