Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

12.11.2019 | analizy.pl
W prasie po dłuższym weekendzie przeczytamy m. in. ofercie funduszy Pekao TFI, prognozach dla amerykańskiego rynku akcji i obligacji oraz zmianach w indeksie MSCI Poland

Możliwe wyższe stopy zwrotu

Ze względu na przeniesienie środków z OFE na IKE lub do ZUS niektórym emitentom obligacji korporacyjnych może być trudniej pozyskać kapitał z rynku. Zarządzający po przeniesieniu środków z OFE na IKE być może nie będą zainteresowani udziałem w kolejnych emisjach refinansujących dług. Wówczas emitenci będą musieli zaoferować lepsze warunki (wyższą marżę) pozostałym inwestorom.
 
Za: Puls Biznesu (2019-11-12), Emil Szweda, Nieustające zmiany koncepcji
 

Fundusze pasywne w ofercie Pekao

Grzegorz Olszewski, członek zarządu Banku Pekao,. mówił w „Parkiecie” o zmianach oferty dystrybucyjnej banku. Trwają obecnie prace nad uzupełnieniem jej o podmioty zagraniczne i krajowe. Z kolei Pekao TFI prowadzi prace nad optymalizacją i skróceniem listy strategii. Olszewski nie wyklucza, że na platformie Banku Pekao, dla grupy klientów najbardziej aktywnych, pojawią się fundusze pasywne TFI PZU lub ETF, w ramach dedykowanej usługi doradztwa inwestycyjnego lub zarządzania portfelem.
 
Za Parkiet (2019-11-12), Andrzej Pałasz, Fundusze pasywne wypełnią ofertę Pekao
 

2020 będzie udany dla amerykańskich akcji

W USA zaczęła przeważać opinia, że recesji nie będzie, mówił Grzegorz Zatryb, członek zarządu Skarbca TFI, na łamach sobotniego wydania „Parkietu”. W następstwie poprawy nastrojów inwestorów powinno dojść do wzrostu rentowności obligacji skarbowych, natomiast dziś rentowności nadal zapowiadają recesję. W jego opinii trudno jest patrzeć na rynek obligacji, w tej konkretnej sytuacji, jak na wyznacznik przyszłych decyzji Fed. Zatryb spodziewa się poprawy danych z amerykańskiej gospodarki. Uważa jednak, że nie dojdzie do porozumienia między USA a Chinami, ani do dalszych obniżek ze strony Fed. Amerykańska gospodarka pozostaje w najlepszej kondycji spośród pozostałych gospodarek krajów rozwiniętych, dlatego nie wydaje się, by inwestorzy prędko opuścili tamtejszą giełdę.
 
Za: Parkiet (2019-11-09), Andrzej Pałasz, Przyszły rok również będzie udany dla amerykańskich akcji
 

Zmiany w indeksie MSCI

Alior Bank i JSW opuszczą główny indeks MSCI Poland w ramach kwartalnej rewizji. Zmiany wejdą w życie po sesji 26 listopada. Do indeksu wejść ma spółka AmRest, a Alior i JSW zostaną zakwalifikowane do indeksu polskiego MSCI Small Cap, który gromadzi firmy o mniejszej kapitalizacji.
 
Za: Parkiet (2019-11-09), MR, Roszady w MSCI
 

Dow Jones na nowych szczytach

W poniedziałek amerykański indeks Dow Jones zamknął sesję dziewiątym rekordem w tym roku. Uwaga inwestorów jest obecnie skoncentrowana na amerykańsko-chińskich rozmowach w sprawie wojny handlowej. Niektórzy analitycy mają wątpliwości co do wypracowania porozumienia pomiędzy obiema stronami konfliktu.
 
Za: Wall Street Journal (2019-11-12), Akane Otani, Dow Hits Record in Quiet Session

TAGI:

fundusze dłużne korporacyjneMSCIOFEPekao TFIprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę