Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

23.10.2019 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. o dwóch nowych produktach Alior TFI, obligacjach korporacyjnych ściągających w dół wyceny funduszy oraz dużej przecenie cen akcji Altus TFI

Obligacje ściągające fundusze w dół

W zeszłym roku problemem dla funduszy inwestycyjnych były obligacje GetBacku, w tym roku są to Zakłady Mięsne Henryk Kania, lecz przecenionych obligacji korporacyjnych w funduszach jest dużo więcej. Szerzej o ciężko wypłacalnych emitentach oraz stratach z tym związanych w dzisiejszym wydaniu „Parkietu” i „Rzeczpospolitej”.
 
Za: Parkiet (2019-10-23), Andrzej Pałasz, Obligacje firm, które przeceniły fundusze dłużne
Rzeczpospolita (2019-10-23), Andrzej Pałasz, Obligacje firm, które dołują wyniki funduszy
 

Dwa nowe fundusze Aliora

Alior TFI uruchomi dwa nowe fundusze - Alior Spokojny dla Ciebie i Alior Stabilny na Przyszłość. Jest to efekt zacieśniania współpracy z grupą PZU. Fundusze bazować będą na jednostkach uczestnictwa sześciu funduszy z parasola inPZU SFIO. Ich udział ma się mieścić w przedziale od 40 do 50% aktywów netto każdego z nich. Oba będą należeć do grupy strategii mieszanych zagranicznych stabilnego wzrostu, opłata stała w Alior Spokojny dla Ciebie sięgnie 1%, a Alior Stabilny na Przyszłość będzie pobierał 1,5% rocznie.
 
Za: Puls Biznesu (2019-10-23), Kamil Zatoński, Dwie nowości w Alior TFI
Parkiet (2019-10-23), Andrzej Pałasz, Z rynku | Alior TFI poszerza ofertę we współpracy z TFI PZU
 

Akcje Altusa na tegorocznym dnie

Akcje Altus TFI zniżkowały nawet do 1,3 zł za akcję, podczas gdy cena w poniedziałek na zamknięciu sięgała 1,44 zł. W piątek Altus opublikował dwa komunikaty, pierwszy dotyczył szacunkowych wyników finansowych, drugi skupu akcji własnych przez Rockbridge TFI. Skonsolidowane przychody grupy w III kwartale 2019 r. wyniosły 20,2 mln zł, co jest wynikiem o 71,5% gorszym w porównaniu do poprzedniego roku. Wynik netto wyniósł w III kwartale tego roku 3,48 mln zł, co stanowi spadek o blisko 68%. Jeśli chodzi o skup akcji własnych przez Rockbridge TFI. Towarzystwo nabyło 18,83 tys. akcji, czyli 3 proc. kapitału, za 2,4 mln zł.
 
Za: Parkiet (2019-10-23), Andrzej Pałasz, TFI | Kurs Altusa TFI najniżej w tym roku
 

Szantaż Borisa Johnsona

Premier Wielkiej Brytanii ostrzegł członków Izby Gmin, że jeśli nie ratyfikują oni umowy rozwodowej do czwartku, to rząd ją wycofa i rozpisze przedterminowe wybory. Aby dotrzymać ustalonych terminów parlament musiałby zgodzić się na przeprowadzenie w czwartek wieczorem ostatecznego głosowania nad umową rozwodową, lecz wydaje się, że deputowanym nie uda się dojść do porozumienia w sprawie tak bliskiego terminu, jakim jest 31 października.
 
Za: Rzeczpospolita (2019-10-23), Jędrzej Bielecki, Boris Johnson szantażuje parlament

TAGI:

Alior TFIAltus TFIBrexitprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę