Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

09.10.2019 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy o m.in. aktywach towarzystw notowanych na GPW, wynikach niepublicznych FIZów czy powstającym indeksie Trójmorza

Giełdowe towarzystwa z mniejszymi aktywami

Z raportów towarzystw notowanych na GPW wynika, że wrzesień przyniósł im ogólny spadek aktywów. Aktywa pod zarządzaniem Skarbca TFI wyniosły na koniec września 3747,9 mln zł w porównaniu do 3837,5 w sierpniu. Quercus TFI także odnotował spadek aktywów, tym samym kończąc cykl wzrostów, jakiego do tej pory doświadczał. Jeśli chodzi o Altus TFI, aktywa spadły o 30,9 mln zł do poziomu 320,7 mln zł. Aktywa Rockbridge TFI spadły o 40 mln zł do poziomu 2,52 mld zł, przy czym aktywa pod zarządzaniem w funduszach otwartych spadły do 780 mln zł z poziomu 782,2 mln zł.
 
Za: Parkiet (2019-10-09), Andrzej Pałasz, TFI: Aktywa giełdowych towarzystw funduszy nieco spadły
 

Perełki wśród niepublicznych FIZ-ów

Na stronie internetowej Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami możemy zobaczyć wyniki 28 niepublicznych funduszy zamkniętych, których aktywa wynoszą łącznie ok. 2 mld zł. Większość z nich to fundusze absolutnej stopy zwrotu. Od początku roku najlepszy wynik osiąga Dirlango Tech FIZ, który wynosi 33%. W portfelu funduszu znajdują się akcje firm związanych z mobilnością, ochroną środowiska i cyber-ochroną. Dwucyfrowe wyniki od początku tego roku mają jeszcze Ipopema Megatrends FIZ i Acer Aggressive FIZ.
 
Za: Parkiet(2019-10-09), Andrzej Pałasz, Niepubliczne fundusze zamknięte wychodzą z cienia
 

Spłaszczanie się krzywej rentowności w Europie inne niż w Stanach

Według analiz „Parkietu” spłaszczanie się krzywej dochodowości w strefie euro ma solidne uzasadnienie, jednak będzie miało odmienny przebieg niż w USA. Różnica wynika z odmiennych prognoz ekonomicznych dla starego kontynentu i Stanów Zjednoczonych. Obecnie w Europie inflacja znajduje się poniżej celu banku centralnego, a wzrost gospodarczy jest słabszy. Co najważniejsze, strefa euro ma ograniczone pole manewru co do elastyczności polityki budżetowej.   
 
Za: Parkiet (2019-10-09), Andrzej Pałasz, Z rynku: Różne przyczyny odwrócenia krzywych
 

Indeks Trójmorza już w listopadzie

TFI PZU w listopadzie ma uruchomić fundusz pasywny inPZU CEEplus oparty na indeksie akcji 100 spółek notowanych na parkietach w Warszawie, Pradze, Budapeszcie, Bratysławie, Lublanie, Zagrzebiu i Bukareszcie. Inicjatywa indeksu powstała na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju.
 
Za: Dziennik Gazeta Parwna (2019-10-09), Paweł Surówka, Polska otwiera szanse przed całym regionem Trójmorza

TAGI:

aktywa TFIfundusze zamknięteinpzuprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę