Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

13.09.2019 | analizy.pl
Z dzisiejszej prasy dowiemy się, które fundusze cieszyły się w sierpniu największą popularnością. Przeczytamy także jak działają fundusze pasywne

Fundusze dłużne królują

W sierpniu wartość aktywów zgromadzonych w funduszach dłużnych wzrosła, a to za sprawą strategii dłużnych. Saldo wpłat i umorzeń wyniosło +0,9 mld zł. Liderem okazał się fundusz PKO Obligacji Długoterminowych, do którego w sierpniu trafiło 0,4 mld zł netto.
 
Za: Puls Biznesu (2019-09-13), Kamil Zatoński, Dobry miesiąc dla funduszy dłużnych
Parkiet (2019-09-13), s. 9, paan, Dłużne ponad wszystko
 

Jak działa fundusz pasywny?

Niebawem minie rok, od kiedy w ofercie TFI PZU znaleźć można parasol funduszy pasywnych. Jest szansa, że do szóstki działających funduszy dołączą kolejne, w tym produkt z grupy akcji rynków wschodzących. Więcej na temat funkcjonowania funduszy indeksowych przeczytamy w dzisiejszym „Parkiecie”.
 
Za: Parkiet (2019-09-13), s. 11, paan, Jak się tworzy i zarządza funduszami pasywnymi
 

PPK poduszką bezpieczeństwa nie tylko na emeryturze

Celem Pracowniczych Planów Kapitałowych jest oszczędzanie z myślą o emeryturze. Warto jednak zauważyć, że dostęp do zgromadzonych pieniędzy będziemy mieć w każdej chwili. W niektórych sytuacjach będziemy mogli skorzystać zaoszczędzonych przez nas środków na nieco innych, korzystniejszych warunkach. Kapitał zgromadzony w PPK może stanowić dla nas istotną pomoc przy zakupie mieszkania, a także w czasie choroby.
 
Za: Rzeczpospolita (2019-09-13), s. A-024, Piotr Skwirowski, PPK na trudne sytuacje życiowe

Kolejne zmiany kadrowe w KNF

Maciej Kurzajewski nie jest już dyrektorem Departamentu Firm Inwestycyjnych w KNF. Objął on stanowisko doradcy dpowiedzialnego m.in. za działania analityczne w zakresie regulacji obszaru inwestowania w nowe kategorie aktywów (np. kryptowaluty).  – W październiku stanowisko dyrektora departamentu firm inwestycyjnych obejmie nowy menedżer, legitymujący się wieloletnim doświadczeniem zdobytym w krajowych i międzynarodowych instytucjach rynku kapitałowego. W okresie przejściowym obowiązki dyrektora DIF pełnić będzie Magdalena Łapsa-Parczewska, dyrektor zarządzająca pionem nadzoru nad rynkiem kapitałowym – informuje KNF.

 

TAGI:

fundusze dłużnePPKprzegląd prasysaldo wpłat i wypłat

Popularne

Zobacz także

↑ na górę