Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

12.09.2019 | analizy.pl
Dziś w prasie o przesunięciu terminu reformy OFE na „po wyborach” oraz o inwestycji w złoto. Kruszec w ostatnich miesiącach zaskakuje inwestorów wysokim wzrostem notowań

Koniec OFE nie taki bliski

Dziś w „Rzeczpospolitej” o Otwartych Funduszach Emerytalnych. Ogłoszony projekt reformy tego co z OFE zostało, musi poczekać na czas po wyborach. Nieoficjalne mówi się o 1 lipca przyszłego roku.

Za: Rzeczpospolita (2019-09-12), Piotr Skwirowski, OFE znikną, ale później
Parkiet (2019-09-12), Piotr Skwirowski, OFE znikną później. Rząd zajmie się nimi po wyborach

Złoto świeci w portfelach inwestorów

W „Rzeczpospolitej” i „Pulsie Biznesu” przeczytamy dziś o cenach złota. Niedawno przebity poziom 1500 dol. za uncję to zdaniem cytowanych przez gazetę specjalistów, dopiero początek. To oczywiście świetna wiadomość dla klientów funduszy złota, zarówno tych, którzy inwestują w akcje spółek wydobywczych, jak i np. zagranicznych ETF-ów trzymających złoto w formie fizycznej.

Za: Rzeczpospolita (2019-09-12), Ewa Bednarz, Kokosy nie tylko ze złota
Puls Biznesu (2019-09-12), Jakub Głowacki, Inwestycja w złote spółki

Masz PPE i nie chcesz PPK? Musisz się pilnować

W dzisiejszym wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej” interesujący artykuł dla tych pracodawców, którzy chcą być zwolnieni z obowiązku tworzenia PPK. Do tego potrzebne jest prowadzenie Pracowniczego Programu Emerytalnego (PPE) na odpowiednich warunkach. Przy czym, nie wystarczy tych warunków spełniać tylko w dniu, w którym ustawa o PPK zacznie mieć zastosowanie, ale również później. Zwolnienie z PPK można bowiem stracić.

Za: DGP – Prawo (2019-09-12), Zwolnienie z obowiązku tworzenia PPK

TAGI:

fundusze złotaOFEPPKprzegląd prasyprzyszłość OFEzłoto

Popularne

Zobacz także

↑ na górę