Przegląd prasy

10.09.2019 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. o słabych wynikach największych funduszy, napływach do funduszy w sierpniu oraz sytuacji na światowych rynkach akcji

Duże fundusze PKO TFI ze słabymi wynikami

Fundusze PKO TFI mają 34,6 mld zł kapitału, przez co towarzystwo jest największym graczem na polskim rynku. Jego strategie dłużne nie przynoszą jednak ostatnio takich zysków jak średnia dla grupy. Największe fundusze pod względem wielkości aktywów, PKO Obligacji Skarbowych i PKO Obligacji Skarbowych Plus osiągnęły zaledwie 0,4% zwrotu od początku roku. Za słabszymi wynikami stoji m.in. krótka duracja (okres do wykupu obligacji) portfela funduszy. Zarządzający przyjęli założenia co do inflacji, które nie sprawdziły się w rzeczywistości.
 
Za: Puls Biznesu (2019-09-10), Kamil Kosiński, 14 mld zł marnuje czas w funduszach PKO TFI
 

Świeży kapitał dla funduszu

W sierpniu znaczne napływy środków odnotowały m.in. NN Investment Partners TFI, Generali Investments TFI, Pekao TFI oraz Quercus TFI. Ten ostatni odnotowuje trzeci miesiąc z rzędu z dodatnim bilansem sprzedaży (w sierpniu było to 42 mld zł netto), a według sierpniowego raportu wartość aktywów pod jego zarządzaniem wzrosła do 2,595 mld zł. Aktywa pod zarządzaniem Skarbca TFI skurczyły się w sierpniu o ok. 103 mln zł, z czego ok. 92 mln z szeroko dostępnych funduszy. Liderem sprzedaży pozostaje NN Investment Partners TFI. Klienci wpłacili do funduszy tego towarzystwa o ok. 244 mln zł więcej niż wypłacili. 115 mln pozyskał NN Obligacji, a NN Krótkoterminowych Obligacji ponad 100 mln. Od początku roku fundusze tego towarzystwa pozyskały 1,65 mld zł netto.
 
Za: Parkiet (2019-09-10), Andrzej Pałasz, Klienci TFI wpatrzeni w strategie dłużne

Dobra forma powraca na rynki akcji

Amerykańskie indeksy akcji znajdują się blisko swoich historycznych szczytów. Ich wynik kontrastuje do indeksów z rynków wschodzących, które od swoich szczytów pozostają nieco dalej. Inwestorzy liczą na wypracowanie kompromisu w rozmowach handlowych między USA a Chinami oraz dalsze luzowanie polityki monetarnej. Na globalnej poprawie nastrojów zyskuje również polski parkiet.
 
Za: Parkiet (2019-09-10), Hubert Kozieł, Globalnym inwestorom zaczął wracać apetyt na ryzykowne aktywa

TAGI:

flowsfundusze akcji polskichPKO TFIprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę