Przegląd prasy

09.09.2019 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. o zmianach w portfelach największych funduszy inwestycyjnych, nowych planach grupy MCI oraz zmianach w wskaźnikach WIBOR i WIBID

Sprawozdania funduszy: zmiany u największych

TFI zaprezentowały półroczne sprawozdania finansowe. Dzisiejszy „Parkiet”, powołując się na dane analizy.pl, prześledził jak zmieniły się portfele największych funduszy inwestycyjnych w porównaniu do stanu na koniec ubiegłego roku. Główny wniosek – towarzystwa dokupiły obligacji skarbowych. Liderem zestawienia pod względem wielkości aktywów jest PKO Obligacji skarbowych, który pod koniec lipca zarządzał 11 mld zł, drugi był Generali Korona Dochodowy z 5,66 mld zł aktywów, a trzeci Pekao Spokojna Inwestycja z 4,89 mld zł.

Za Parkiet (2019-09-09), Andrzej Pałasz, Co się zmieniło u największych
 

Grupa MCI zbierze kapitał na luksemburskich zasadach

MCI planuje uruchomienie tzw. instytucji zbiorowego inwestowania zgodnie z przepisami Wielkiego Księstwa Luksemburga. Docelowa kapitalizacja to maksymalnie 500 mln euro, a zbieranie kapitału ma odbywać się na zasadach oferty prywatnej. Partnerem zarządzającym ma być zależna od Private Equity Managers spółka prawa luksemburskiego.

Za: Parkiet (2019-09-09), Katarzyna Kucharczyk, Grupa MCI deklaruje, że nie zwolni tempa

Alternatywa dla WIBOR-u

Aleksanda Bluj, wiceprezes zarządu GPW Benchmark, była gościem „Parkietu” na XXIX Forum Ekonomicznym w Krynicy. Mówiła o wskaźnikach, które mają stać się wiarygodnym punktem odniesienia, odwzorowujących sytuację na rynku. W połowie sierpnia GPW Benchmark przedstawiła pomysły na dostosowanie stawek WIBID i WIBOR do wymogów unijnego rozporządzenia BMR.
 
Za: Parkiet (2019-09-07), GB, GS, W przyszłości będą alternatywy dla WIBOR-u

TAGI:

benchmarkMCI Capital TFIprzegląd prasysprawozdania funduszy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę