Przegląd prasy

06.09.2019 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. o rezygnacji zarządzającego z EQUES TFI, wydarzeniach z Forum ekonomicznego w Krynicy czy nowym funduszu ETF dostępnym na GPW

Kolejny dzień w Krynicy

Wczoraj odbył się ostatni dzień Forum Ekonomicznego w Krynicy. „Parkietu” wywiadu udzielił m.in. Tomasz Czechowicz, szef MCI Capital, który opowiadał o sytuacji na rynku Private Equity i zmianach w statucie funduszu TechVentures.

Za: Parkiet (2019-09-06), Grzegorz Siemiończyk, Globalne fundusze PE chętnie inwestują w regionie

Skarbiec walczy o PPK

W „Parkiecie” przeczytamy także wywiad z Anną Milewską, prezes Skarbca TFI, która mówi o tym, jaką ofertę przewiduje dla firm chcących wdrożyć PPK, na jakiej grupie docelowej się skupia oraz jak jej zdaniem uszczuplenie kwoty pensji pracowników wpłynie na atrakcyjność programu.

Za: Parkiet (2019-09-06), Grzegorz Siemiończyk, Wygrywamy sporo przetargów o PPK,


Andrzej Domański odchodzi z EQUES Investment TFI

Andrzej Domański zrezygnował ze stanowiska członka zarządu EQUES Investment TFI. Przyczyną odejścia zarządzającego, jak podano na stronie Towarzystwa, jest chęć zmiany kierunku kariery zawodowej. Nowym zarządzającym ma zostać Jakub Liebhart. Jest on związany z TFI od maja 2013, obecnie jako prokurent, dyrektor departamentu zarządzania funduszami aktywów niepublicznych i zarządzający aktywami. Zarządza funduszem EQUES Aktywnego Inwestowania FIZ.

Za: PAP Makler (2019-09-06), doa, asa, Andrzej Domański zrezygnował z zarządu EQUES Investment TFI; nowym zarządzającym Jakub Liebhart

Beta ETF mWIG40TR dostępny na giełdzie

Fundusz ETF odzwierciedlający zachowanie indeksu mWIG40TR jest już dostępny na GPW. Pochodząca z Izraela Beta Securities uruchomiła ETF we współpracy z AgioFunds TFI i DM BOŚ. Towarzystwo zapowiada kolejne fundusze Beta ETF.
 
Za: Puls Biznesu (2019-09-06), Kamil Kosiński, ETF na mWIG40TR już w obrocie
 

Widmo recesji dalej wisi w powietrzu

Sytuacja na rynku długu i obsunięcie się cen akcji na światowych rynkach daje do zrozumienia, że mamy do czynienia ze spowolnieniem gospodarczym. Daje się ono we znaki zwykłym obywatelom, przez co rządzący są pod presją interwencji zarówno fiskalnej jak i monetarnej. W grze globalnego luzowania polityki karty rozdaje amerykański Fed i prezydent Donald Trump.
 
Za: Puls Biznesu (2019-09-06), Jarosław Jamka, Trump i Fed powinni szybko interweniować

TAGI:

ETFForum EkonomicznePPKprzegląd prasyrecesja

Popularne

Zobacz także

↑ na górę