Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

05.09.2019 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. relację z Forum Ekonomicznego w Krynicy, nowym indeksie Trójmorza oraz wynikach OFE

Ciąg dalszy Forum w Krynicy

Trwa XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy. W dzisiejszym „Parkiecie” przeczytamy wywiady m.in. z Markiem Dietlem, prezesem warszawskiej giełdy o nowym indeksie Trójmorza, Grzegorzem Zawadą, dyrektorem DM PKO BP o rynku inwestycyjnym Arabii Saudyjskiej, Pawłem Surówką, prezesem PZU o nowym funduszu odzwierciedlającym indeks CEEplus oraz Izabelą Olszewską, członkiem zarządu GPW o indeksie spółek odpowiedzialnych społecznie.
 
Za Parkiet (2019-09-05), #ProstoZKrynicy
 

OFE podążają za akcjami

Sierpień przyniósł spadki na warszawskiej giełdzie. Indeks WIG stracił 4,9%, co przełożyło się na wyniki otwartych funduszy emerytalnych, które według serwisu analizy.pl straciły średnio 4,2%. Najgorszy wynik odnotował PKO BP Bankowy OFE (-4,9%). Najlepiej z całej sytuacji wyszły fundusze MetLife i Allianz Polska.
 
Za: Puls Biznesu (2019-09-05), MCW, OFE tracą razem z giełdą
 

Wyszehradzki indeks, nowy fundusz

Firmy z krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz Chorwacji, Rumunii i Słowenii będą wchodziły w skład jednego indeksu CEEplus tworzonego przez giełdy papierów wartościowych ich krajów. Został podpisany list intencyjny, a inicjatywa została ogłoszona na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Za kalkulację indeksu będzie odpowiedzialna polska GPW. W jego portfelu ma znaleźć się 100 spółek wyselekcjonowanych na podstawie kryterium płynności. Indeks ma być również instrumentem bazowym dla nowego funduszu pasywnego TFI PZU.
 
Za: Puls Biznesu (2019-09-05), Mateusz Wojtala, Najpierw indeks, później fundusz
Parkiet (2019-09-05),  Przemysław Tychmanowicz, Trójmorze z własnym indeksem
Parkiet (2019-09-05), Grzegorz Siemionczyk, CEEplus, czyli nowy indeks kwitnącej części Europy
Parkiet (2019-09-05), Piotr Zając, Nowy indeks przyciągnie więcej inwestorów
 

Złoto najdroższe od ponad 6 lat

Cena złota osiągnęła poziom 1550 dolarów za uncję trojańską, co jest najwyższym poziomem od ponad sześciu lat. Według danych analiz.pl fundusze inwestujące w metale szlachetne zyskały w sierpniu średnio 8,8%. Według danych Bloomberg amerykańskie fundusze zwiększyły zapasy złota o 101,9 ton. Wszystkie fundusze inwestujące w złoto posiadają obecnie 2453,4 ton tego kruszcu
 
Za: Dziennik Gazeta Prawna (2019-09-05), Rafał Hirsch, Złoto najdroższe od ponad sześciu lat

 
Nowe umowy o PPK

PFR miał zarejestrowanych we wtorek pod koniec dnia 814 umów na prowadzenie PPK. Najwięcej z nich zawarły do tej pory PKO i PZU, po ok. 300 każda.
 
Za: Dziennik Gazeta Prawna (2019-09-05), Łukasz Wilkowicz, Kto się częstuje tortem PPK

TAGI:

Forum Ekonomicznefundusze indeksoweOFEprzegląd prasyzłoto

Popularne

Zobacz także

↑ na górę