Przegląd prasy

30.08.2019 | analizy.pl
Gorącym tematem w prasie wciąż są PPK, o których wpływie na giełdę przeczytamy w „Parkiecie”. Dowiemy się także, jaka jest sytuacja funduszu Lartiq Polskie Perły FIZ

PPK lekiem na całe zło?

Zaufanie Polaków do programów wspierających oszczędzanie na cele emerytalne zostało nadwyrężone przez reformy OFE. PPK mają pomóc je odzyskać, a także wesprzeć krajową giełdę i gospodarkę. – Na giełdę PPK będą miały tylko pozytywny wpływ. Dostarczą dodatkowy kapitał, którego giełdzie bardzo brakuje – mówi Marek Winiarski, dyrektor Biura Zarządzania Aktywami w Pocztylion-Arka PTE S.A.
 
Za: Parkiet (2019-08-30), s. 11, Piotr Skwirowski, Pracownicze plany kapitałowe pociągną giełdę i gospodarkę
 

Polskie Perły wciąż z problemami

Jak wynika z raportu półrocznego opublikowanego przez Lartiq TFILartiq Polskie Perły FIZ stara się pozbyć mało płynnych aktywów, tymczasem wartość certyfikatów wciąż maleje. Kłopoty funduszu zaczęły się w ubiegłym roku, kiedy w następstwie sprawy GetBacku klienci zaczęli masowo wycofywać pieniądze m.in. z funduszy ówczesnego Trigon TFI.
 
Za: Parkiet (2019-08-30), s. 9, paan, Trudności Polskich Pereł FIZ nie mijają
 

Czy fundusze kryptowalutowe to dobry pomysł?

Niskie stopy procentowe, giełdowy marazm i zawirowania gospodarczo-polityczne powodują, że wielu inwestorów szuka niszowych sposobów lokowania kapitału, które pozwolą osiągać atrakcyjne zyski. Czy należą do nich fundusze kryptowalutowe?  Przykłady Finanse PlusToken, Omega Best i FutureNet pokazują, że obietnice zysków mogą nie mieć pokrycia.

Za: Parkiet (2019-08-30), Piotr Zając, Moda na kryptowalutowe „fundusze Ponziego” trwa. Czy warto w nie inwestować?

 

TAGI:

Lartiq TFIPPKprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę