Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

29.08.2019 | analizy.pl
W czwartkowej prasie przeczytamy o możliwym poszerzeniu składu zarządu IZFiA, serwisie do obsługi PPK od PZU TFI, oraz o tym, jak wpłacać do PPK w niejasnych sytuacjach

Nowy plan budżetu dobry dla funduszy obligacji skarbowych

W dzisiejszym Pulsie Biznesu zapoznamy się z prognozami kilku zarządzających dotyczącymi rynku długu. Ich zdaniem planowany brak deficytu w polskim budżecie pozytywnie wpłynie na rynek długu. Zrównoważony budżet to mniej emisji. Mniejsza podaż przekłada się na wyższe ceny obligacji, a te na wyniki funduszy dłużnych. Na światowych rynkach ceny obligacji idą w górę, a polskie podążają ich śladem. W przypadku obligacji niektórych państw ich rentowność znajduje się już poniżej zera. Na zmienność notowań polskich papierów wpływają także informacje płynące od TSUE w sprawie kredytów frankowych.
 
Za: Puls Biznesu (2019-08-29), Kamil Kosiński, Porażka PiS zaboli klientów funduszy
 

Jak wpłacać do PPK?

W dzisiejszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej przeczytamy, jak dokonywać wpłat do PPK w przypadku, kiedy dni płatności pensji pracowników różnią się od siebie, kiedy powinniśmy dokonać pierwszych wpłat oraz jak uwzględnić premie wypłacone po, a przysługujące przed przystąpieniem do PPK.
 
Za: Dziennik Gazeta Prawna (2019-08-29), Dokonywanie pierwszych wpłat do PPK

Nowy członek zarządu IZFiA

Małgorzata Rusewicz, prezes IGTE, może dołączyć do zarządu IZFiA, obejmując stanowisko wiceprezesa – donosi Parkiet. Obecnie zarząd jest jednoosobowy – funkcję prezesa pełni Marcin Dyl. Małgorzata Rusewicz odmawia komentarza. Na czwartkowym walnym posiedzeniu członków IZFiA może dojść do powołania nowego członka, jeśli kworum będzie wystarczające.
 
Za: Parkiet (2019-08-29), Andrzej Pałasz, Z OFE do TFI. Rusewicz dołączy do zarządu IZFiA?

Czy likwidacja OFE załata budżet?

Budżet bez deficytu to nowy, ambitny plan rządu. Przeniesione aktywa z OFE do ZUS mają pomóc w jego realizacji. W projekcie można przeczytać, że przychody obejmujące wpłaty z OFE do FUS mają sięgnąć 14,4 mld zł. Przeciętny obywatel skutki nowego planu odczuje poprzez wzrost składek do ZUS, akcyzy na alkohol i wyroby tytoniowe. Wydatki jakie mają zostać zredukowane to bieżące koszty utrzymania ministerstw i urzędów, obsługa długu, oraz wkład własny do unijnych projektów.

Za: Parkiet (2019-08-29), ACW, Likwidacja OFE załata budżet

Nowe ETF’y na GPW

Trzy kolejne fundusze ETF mają zadebiutować we wrześniu na GPW, zarządzać nimi będzie AgioFunds TFI. Za pomocą jednego z nich inwestorzy będą mogli zastosować krótką sprzedaż na indeksie WIG20. Dostępny ma być także fundusz lewarowany, który będzie odzwierciedlać dwukrotność ruchu WIG20. Do tego dochodzi fundusz odzwierciedlający ruch indeksu MWIG40TR.

Za: Rzeczpospolita (2019-08-29), Ewa Bednarz, Giełda czeka na kolejne ETF-y
 

PZU uruchomił serwis do obsługi PPK

PZU wprowadził serwis umożliwiający sprawdzenie stanu oszczędności, historii wpłat i składanie zleceń na  PPK. Dostępny jest pod adresem inPZU.pl. Po utworzeniu konta w serwisie każdy uczestnik PPK w TFI PZU  będzie miał dostęp do swojego rachunku. Oprócz tego uczestnik będzie mógł zadecydować o sposobie inwestowania zgromadzonych środków.
 
Za: Rzeczpospolita (2019-08-29), PZU uruchomił nowoczesny serwis do obsługi PPK

PPK wspiera gospodarkę

Celem PPK jest zwiększenie długoterminowych oszczędności Polaków. Szacunki PFR wskazują, że w ramach PPK na giełdę ma trafiać ok. 8-10 mld rocznie. Wywołany wzrost popytu na akcje powinien zachęcać inwestorów do powrotu do inwestycji. W związku z dodatkowymi inwestycjami ma wzrosnąć produktywność pracowników, co wpłynie na szybszy wzrost wynagrodzeń. Głównym aspektem wpływającym na wyniki programu jest ilość członków, jaka zdecyduje się w nim pozostać.

Za: Rzeczpospolita (2019-08-29), PPK kołem zamachowym polskiej gospodarki

TAGI:

ETFIZFiAPPKprzegląd prasyTFI PZU

Popularne

Zobacz także

↑ na górę