Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

27.08.2019 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy o coraz częściej wygrywanych sprawach o wydanie zabezpieczenia klientów Idea Banku w sprawie obligacji GetBacku, rosnącym w ukryciu TFI Energia oraz nowym Ministrze Finansów

Coraz więcej zabezpieczeń dla klientów Idea Banku

Przybywa zabezpieczeń dla nabywców papierów dłużnych GetBacku. Według Pulsu Biznesu są już co najmniej cztery decyzje o zabezpieczeniu roszczeń obligatariuszy, uważających się za oszukanych przez Idea Bank przy dystrybucji obligacji. Wiele wskazuje na to, że sądy przychylają się do wniosków ze względu na obecną sytuację banku.

Za: Puls Biznesu (2019-08-27), Kamil Kosiński, Sądy idą na rękę klientom Idea Banku

TFI Energia rośnie po ciuchu

Towarzystwo należące do PGE obecnie zarządza czterema funduszami, a wkrótce dojdzie do nich kolejny. Aktywa jednego z nich  - JSW Stabilizacyjny FIZ - na koniec czerwca warte były 1,85 mld zł, wynika z raportów Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Towarzystwo prowadzi także Energia Emerytura SFIO, czyli fundusz emerytalny swoich pracowników, którego aktywa pod koniec 2018 wynosiły 50 mln zł, FIZAN PGE Ventures, za którego pośrednictwem PGE inwestuje w start-upy, jego docelowa kapitalizacja to 100 mln zł oraz FIZAN Energia, o którym niewiele wiadomo. Planowany jest także piąty fundusz, który ma zebrać 1,5 mld zł i inwestować w podmioty związane z elektromobilnością i usługami mającymi poprawić efektywność energetyczną.

Za: Puls Biznesu (2019-08-27), Magdalena Graniszewska, Towarzystwo funduszy PGE nie lubi się chwalić

Nowy minister finansów już pojutrze

Marian Banaś, szef Najwyższej Izby Kontroli, ma największą szansę na objęcie stanowiska Ministra Finansów. Pozostałymi kandydatami z realną szansą są Leszek Skiba, Tadeusz Kościński oraz premier Mateusz Morawiecki. Nowy minister będzie krótko piastował swój urząd, gdyż po październikowych wyborach stanowiska w rządzie zostaną przydzielone na nowo.

Za: Parkiet (2019-08-27), Trzech kandydatów na nowego ministra finansów

Euro w górę?

Zmienność na najsławniejszej parze walutowej do tej pory systematycznie spadała. Daniel Kostecki, główny analityk w firmie Conotoxia, uważa, że nie wykluczone jest odbicie wspólnej waluty względem dolara. Jego zdaniem pesymizm co do gospodarki Unii Europejskiej sięga zenitu i nawet wychodzące z gospodarki słabe dane mogą być lepsze od oczekiwanych, co mogłoby doprowadzić do wzrostów na parze EUR/USD.

Za: Parkiet (2019-08-26), Typ fundamentalny | Czas na zmianę układu sił na głównej parze walutowej?

TAGI:

EnergiaeuroGetbackIdea BankMinisterstwo Finansówprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę