Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

26.08.2019 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy o inwestycjach w fundusze denominowane w walutach obcych, wrześniowym Forum Ekonomicznym w Krynicy oraz planowanej platformie crowdfundingowej opartej o blockchain

Fundusze denominowane w obcej walucie. Czy warto?

Fundusze nominowane w innych walutach mogą ochronić inwestora przed osłabieniem się krajowej waluty. Wiele TFI w Polsce ma w swojej ofercie fundusze nominowane w walutach obcych, najczęściej w euro i dolarze. Jednak od dłuższego czasu nie cieszą się one większym zainteresowaniem. O aspektach inwestowania w walucie obcej w dzisiejszym wydaniu „Parkietu”.
 
Za: Parkiet (2019-08-26), Andrzej Pałasz, Inwestycje w walutach twardych nie cieszą się zainteresowaniem
 

Jak fundusze budują portfel obligacji korporacyjnych?

Branża bankowa i energetyczna stanowi największą część portfeli funduszy polskich obligacji korporacyjnych. Skarb Państwa jest głównym akcjonariuszem firm z tego sektora. Może być to uznane zarówno za wadę jak i zaletę, gdyż obligacje te cechują się niskim ryzykiem, ale także niskimi stopami zwrotu. Branża deweloperska jest kolejną z chętnie wybieranych podczas zakupu obligacji. Pozostałe branże rzadko stanowią więcej niż 10% portfela. O strukturze inwestycji funduszy w polskie obligacje korporacyjne według poszczególnych branż przeczytamy w dzisiejszym wydaniu „Parkietu”

Za: Parkiet (2019-08-26), Emil Szweda, Fundusze obligacji korporacyjnych budowę portfeli zaczynają od banków

Wrześniowe Forum Ekonomiczne w Krynicy

Od 3 do 5 września w Krynicy odbędzie się Forum Ekonomiczne, podczas którego omawiane będą m.in. kwestie związane ze społecznymi i gospodarczymi oczekiwaniami wobec PPK. Uczestnicy forum będą próbowali udzielić odpowiedzi na to, jak przełamać potencjalne obawy pracowników przed udziałem w PPK oraz jak program wygląda z perspektywy zarządów firm.
 
Za: Rzeczpospolita (2019-08-26), Społeczne i gospodarcze oczekiwania wobec PPK

Odwzorowanie wyniku funduszu

Klient indywidualny ma ograniczoną możliwość odwzorowania wyników funduszy dłużnych, nawet przy znajomości składu portfela. Niektóre obligacje korporacyjne mają zbyt małą płynność lub są w ogóle niedostępne dla przeciętnego „Kowalskiego”. Próbę odwzorowania uśrednionego wyniku dla wszystkich funduszy podjęto w dzisiejszym wydaniu „Parkietu”.

Za: Parkiet (2019-08-26), Fundusze | Jak pobić ich wyniki?

Beesfund: uruchomimy własną platformę opartą o blockchain

Platforma crowdfundingowa Beesfund korzysta ze zmiany przepisów prawa, które pozwalają na organizowanie publicznych zbiórek do miliona euro. Firma organizuje zbiórki przez co daje firmom możliwość finansowania w inny sposób niż emisja papierów wartościowych czy kredyt bankowy. Aby pozyskać powszechne zaufanie inwestorów Beesfund uruchomi platformę opartą o blockchain. Ma ona umożliwić spółkom jeszcze większe emisje.
 
Za: Wirtualnemedia.pl, Beesfund zebrał 30 mln złotych, 14,5 mln w ostatnich sześciu miesiącach. Uruchomimy własną platformę opartą o blockchain
 

Zarządzający z Superfund TFI o funduszach w innych walutach

W wywiadzie dla „Parkietu” Filip Nowacki, zarządzający funduszami w Superfund TFI, odpowiadał na pytania o ofertę funduszy Superfund, skupiając się na funduszach nominowanych w innych walutach i przedstawiając ich mocne i słabe strony.
 
Za: Parkiet (2019-08-26), Andrzej Pałasz, pytania do... Filipa Nowickiego

TAGI:

Forum Ekonomiczneprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę