Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

22.08.2019 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy o zagrożonych TFI w związku z ich współpracą z GetBack, rosnących cenach obligacji skarbowych, a także o nurtujących pytaniach w temacie PPK

Kolejne TFI czekają na „wyrok” KNF

 
KNF cofnęła we wtorek pozwolenie na prowadzenie działalności inwestycyjnej dla Saturn TFI i nałożyła na nie karę w wysokości 5 mln zł. Topór wisi nad trzema pozostałymi towarzystwami w związku z funduszami wierzytelności obsługiwanymi przez GetBack. Są to Noble Funds TFI, Lartiq TFI (dawniej Trigon TFI) i Altus TFI. KNF nie chce komentować, kiedy możemy spodziewać się decyzji w ich sprawie.
 
Za: Parkiet (2019-08-22), Andrzej Pałasz, Topór nadal wisi nad TFI
 

Obligacje wystrzelą w kosmos?

Rynek szeroko oczekuje luzowania polityki monetarnej ze strony banków centralnych. Efektem tego są rosnące ceny obligacji. Na przykład, polskie 10-letnie papiery skarbowe dały zarobić od początku roku około 10%, amerykańskie i europejskie odpowiedniki nawet ok. 22%. Przy obecnym nastawieniu banków centralnych, dalsze wzrosty nie są wykluczone, czytamy w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.
 
Za: Puls Biznesu (2019-08-22), Piotr Miliński, Obligacje nie do zatrzymania?

Jaki jest ostateczny termin na zapisanie pracownika do PPK?

Jeśli od 31 grudnia 2018 roku pracodawca zatrudnia 250 osób, ma on obowiązek zawarcia umowy o prowadzenie PPK do 12 listopada 2019 r. w imieniu i na rzecz osób zatrudnionych u niego w dniu, od którego jest on zobowiązany stosować ustawę o PPK, czyli 1 lipca 2019 r. Co jeśli zatrudnimy osobę po tym terminie? Co jeśli pracownik miał wcześniej status młodocianego pracownika? Na te pytania odpowiedź znajduje się w artykule „Dziennika Gazety Prawnej”.
 
Za: Dziennik Gazeta Prawna (2019-08-22), Ostateczny termin na zapisanie pracownika do PPK
 

Aktywa defensywne na szczycie?

Zrobiła się moda na aktywa defensywne. Na początku 2018 roku część ekspertów wieszczyła dla nich tragiczne czasy, przy czym dzisiaj rentowność obligacji znajduje przy historycznych minimach. Czy nie jest to czas na zmianę strategii? Tomasz Hońdo, starszy analityk Quercus TFI, komentuje sytuację na rynku bezpiecznych aktywów w dzisiejszym wydaniu „Parkietu”.
 
Za: Parkiet (2019-08-22), Tomasz Hońdo, Comeback defensywnych

TAGI:

KNFobligacjePPKprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę